iPhone 11’e Gösterilen Talep Yonga Üretimi Arttırdı

0
54

iPhone 11 akıllı telefon satışları açıklanan son rakamlara göre oldukça yüksek seyrediyor. 2019 yılı son çeyrek satış rakamlarına göre markanın en çok akıllı telefonları arasında yer alana yeni iPhone, bu denli yüksek satış rakamlarına ulaşınca, konuya ilişkin Apple’ın adımları da gelmeye başladı.

Telefonlara olan ilginin artmasının hemen sonrasında, yeni akıllı telefonların üretim kapasitesini de arttıracak hamleler gelmeye başladı. Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir rapor, markanın akıllı telefon serisine gelen ilgi nedeniyle yonga üretimi arttırma kararı aldığı görülüyor.

TSMC Üretimi Arttırmaya Başladı

iPhone 11 akıllı telefonlarına gösterilen ilginin arttığı, rakamlarla da gösterilmeye başlandı. Aralık ayı içerisinde 3.18 milyon gibi iddialı bir satış rakamının elde edildiği görülüyor. Çin genelinde elde edilen bu rakam, markanın aynı pazarda %19’luk bir büyüme gösterdiğini ortaya koydu.

Artan talebi karşılamak için TSMC’den çip üretimini arttırması istendi. Bu yönde Apple’ın bir başvuruda bulunmasının dışında markanın yeni akıllı telefonlarının da geleceği iddia ediliyor. Uzun süredir beklenen iPhone SE 2 akıllı telefonlarının yakın bir zaman sonra tanıtılması ve Mart ayında da satışta yer alması bekleniyor.

iPhone 11

iPhone SE 2 serisi akıllı telefonların içerisinde de aynı işlemcilerin yer aldığını düşünecek olursak, üretimin ciddi bir oranda artması söz konusu olabilir. Telefonun uygun fiyatlı olması ve özlenen tasarımı yeniden sunması, satışların yüksek seyredeceğine işaret ediyor.

Bu noktada çip üretiminin de ciddi bir oranda artış göstermesi gerekiyor. Her şeyin iyi gitmesi durumunda yeni akıllı telefonların da Mart ayında satışta olacağı bilgisi var. Bloomberg tarafından yayınlanan raporlarda da bunu net bir şekilde göre biliyoruz.

Önceki İçerikiPhone ve iPad için En İyi Mail Uygulamaları
Sonraki İçerikiOS 13.3.1 beta 3 Yayınlandı!
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?