iPhone 11’e Ait Olduğu İddia Edilen Yeni Konsept Çalışması

0
64

iPhone 8 serisi bu senenin yeni amiral gemisi serisi olarak gösterilirken, Apple’ın iPhone X tanıtımını yapmasıyla beraber işler değişti. Yazılışta Roma rakamıyla “X” ifadesinin yer aldığı model, iPhone 10 olarak değerlendirildi. Hal böyle olunca sıralamada da bir değişiklik durumu söz konusu olmuş gibi gözüküyor. Daha önce Apple’ın tanıtımını yaptığı telefonlarda genelde bir sıra takip edilirken, iPhone X akıllı telefonlarında 9.serinin geçilmiş olması, önümüzdeki sene gelecek olan modeller içinde farklı tahminlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Yeni akıllı telefonlar için son kez ise iPhone 11 iddiası gündeme geldi. Hatta iPhone 11 bir iddia olmaktan öte yana konsept çalışmalarına konu olmaya başladı.

iPhone 11 Nasıl Bir Tasarıma Sahip Olacak?

Konuşmak için çok erken olduğu tartışılmaz fakat iPhone 11 modeli için yapılan konsept çalışmaları ilk tasarım beklentilerini ortaya koymaya başladı. Son konsept çalışmasına göre iPhone 11 akıllı telefonları 3 farklı ekran boyutu ile gelecek. 5.6 inç, 6.1 inç ve 6.5 inç olacak olan ekran boyutlarının yanı sıra, ekran teknolojilerinde de QLED kullanılacağı iddia ediliyor. iPhone 11 için hazırlanan konsept videosunda da bunun vurgulandığını görüyoruz.

Muhtemelen A12 işlemcilerini göreceğimiz telefonda yine çentik bölümünün kullanıldığının iddiasının yer aldığını da belirtelim. Tamamen suya dayanıklı olacağı iddia edilen modelin, konsept çalışması sırasında ortaya çıkan tasarımında ise iPhone X ile çok benzer bir yapı söz konusu. Hemen hemen her detayın aynı kalacağı düşünülmüş. Tabii ki ekran boyutu faktörü hariç. Tüm bu özellikleriyle beraber hazırlanan iPhone 11 konsept videosunu haberimizde bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 İçin Yeni Konsept Çalışması

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 satışları başlıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?