iPhone 11

0
969

İPhone 11 çıkış tarihinin ne zaman olacağını söylemek için elimizde yeterli veri henüz yok. Apple Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtacak. Bu yeni modelin ismi konusunda çeşitli iddialar var. Bunlardan öne çıkanları; iPhone 9, iPhone XL, iPhone X 2, iPhone X Plus veya iPhone 11.

iPhone X hala Apple’ın amiral gemisi olarak hüküm sürüyor, ancak halefi hakkında söylentiler duyuyoruz. Bazı insanlar iPhone 9, iPhone Xİ, iPhone X Plus, iPhone x 2 veya iPhone 11’i bekliyor.

Mevcut iPhone X, en iyi 5.8 inç OLED ekran, olağanüstü bir kamera, mükemmel pil ömrü, animasyonlu emoji karakterleri de dahil olmak üzere çok sayıda yazılım yükseltmesi ile olağanüstü bir telefon.

Apple birkaç farklı iPhone satıyor, ancak iPhone X şirketin amiral gemisi durumunda.  Ayrıca şirketin en pahalı iPhone seçeneği.

Şirket henüz ikinci nesil iPhone X’den bahsetmiyor. Aslında Apple bu yıl iPhone X’den vazgeçmeyebilir. Yine de, 2018’in iPhone X versiyonunu beklemenin buna değer olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabiliriz.

IPhone X olağanüstü bir telefon, ancak pahalı ve sadece iki depolama seçeneği ve bir ekran boyutu ile iki renkte geliyor.

Daha büyük bir pakette iPhone X deneyimini isteyenler, iPhone X Plus’ı beklemek isteyebilir. Güvenilir bir Apple kaynağı, şirketin daha büyük bir ekrana sahip bir iPhone X geliştirdiğine inanıyor.

iPhone 11 söylentileri

iPhone 11 için tüm kaynaklar yeni bir işlemci olacağını gösteriyor. A12 işlemci ve yeni ekran boyutları iPhone 11 için en yaygın iddialar arasında.

Tanınmış analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2018 için en az üç yeni iPhone modelini hazırladığına inanıyor:

  • Birçoğu iPhone X Plus olarak adlandırılacak olan 6.5 inç OLED modeli. Bu cihazın yüksek RAM kapasiteli ve büyük bir pile sahip olması bekleniyor.
  • Yepyeni bir 6.1-inç LCD modeli. 6.1 inç iPhone’un metal bir tasarıma sahip olduğu söyleniyor. Mevcut iPhone X cam bir arka gövde ile geliyordu.

Her üç cihazda da şimdiden dedikodulara dayanılarak yapılan sahte ürünler ortaya çıktı. Bu ürünelerde iPhone X Plus’ı 6.1 inç LCD ekranlı gösterdiler.

6.1 inç LCD modelinde daha kalın çerçeveler olan ön cam paneller de gördük. Kuo’nun son araştırma notları, Apple’ın 6.1 inç iPhone’unun 3GB RAM (muhtemelen 4GB), Tek lensli bir arka kamera, 3D touch ve çok daha uygun bir fiyat ile geleceğini gösteriyor.

 

Samsung’un iPhone 11’in ekranının üretimine başladığı ve anahtar iPhone tedarikçilerinin Apple’dan sertifika aldığı bildirildi. Bu bilgi, bu sonbaharda daha hızlı bir lansman (bazı modeller için) anlamına gelebilir. Geçtiğimiz yıl İPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Eylül ayında piyasaya sürülürken, iPhone x sürümü Kasım ayına itilmişti.

Fransız sitesi Consomac Apple’ın Avrasya Ekonomik Komisyonu (EEC) de, birkaç iPhone model numaralarının kayıtlı olduğunu bildiriyor. Bu model numaraları, IOS 12 çalıştıran iPhone SE gibi mevcut cihazları içeriyor.

Şimdilik iPhone 11 hakkında çok fazla bilgi yok.

  • 6,1 inç OLED ekran
  • A 12 işlemci
  • Metal kasa
  • 4 GB RAM
  • Daha fazla renk seçeneği
  • 650-750 dolar USA satış fiyatı (iPhone X 999 dolardan başlıyor)

iPhone 11 hakkında söylentiler çıktıkça bu sayfayı güncelleyeceğiz.

 

Önceki İçerikYeni iPad Pro Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiOS 12 beta 8 ve iOS 11.4.1 Hız Karşılaştırması (iPhone Modelleri)
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?