iPhone 11 Yeşil Ekran Sorunu ve Olası Çözümler

0
249

iPhone 11 sorunları çok fazla konuşulmuyor. Çünkü telefonlarda çok büyük sorunlar oluşmadı. Genelde yazılım kaynaklı bazı hatalar görüldü ve bunlar da Apple’ın yayınladığı güncellemelerle kapatılan hatalar oldu. Telefonda çok büyük sorunlar yaşanmaması bundan sonrada yaşanmayacağı anlamına gelmiyor. Nitekim birkaç gündür iPhone 11 akıllı telefonlarında yer alan yeşil ekran sorunu gündemde.

iPhone 11 ana telefonunda, Pro ve Pro Max modellerinde yaşanan sorun, kısa bir süreliğine de olsa telefonu kullanılmaz hale getiriyor. En azından ekran açısından telefon kullanılmaz bir hal alıyor.

Bakın: iPhone 11 problemleri ve çözüm yolları

iPhone 11 Yeşil Ekran Oluyor

Kullanıcılar bu sorun ile farklı farklı şekillerde karşılaşıyor. Kimi kullanıcılar telefonun ekran parlaklığını en aza indirdiği zaman ekran tamamen yeşil tonlarına dönüyor. Kimi kullanıcılar gece moduna geçip ardından yeniden normal moda geçtikleri zaman yeşil ekranla karşılaşıyorlar.

Ekran tamamen yeşil bir hale döndüğü için sağlıklı bir kullanım gerçekleştiremiyorsunuz. Başta belirttiğimiz gibi sorun sadece iPhone 11 ana telefonunda yaşanan bir sorun değil. iPhone 11 Pro ve Pro Max yeşil ekran sorunu da yaşanabiliyor.

Ekranın yeşile dönmesinden sonra, sorunu çözmek için kullanıcıların cihazlarını yeniden başlatması gerekiyor. Bazı kullanıcılar sadece yeniden başlatmanın yeterli olduğunu belirtiyor.

iPhone 11 yeşil ekran

Telefon yeniden başlatıldığında ekran yine önce yeşil oluyor ama kısa bir aralıkta düzeliyor. Yeniden başlatmaya rağmen sorun yaşamaya devam ettiklerini belirten kullanıcılar da yok değil.

iPhone 11 yeşil ekran sorunu için başka bir çözüm yolu var mı derseniz yok. Kullanıcıların iOS 13.4.1 güncellemesiyle beraber bu hatayı almaya başladıklarını ve iOS 13.5 sürümü sonrasında da hatanın devam ettiğini öğrendik. Hala Apple kanadından bir doğrulama yapılmadığı için olası çözümler için tek çare telefonu yeniden başlatma.

Şunu ekleyebilirim ki böyle bir sorun yaşadığınız zaman donanımsal bir sıkıntı varmış gibi düşünmeyin. Sorun donanımsal olsa tüm cihazları etkilemez ve güncellemeden sonra ortaya çıkmaz. Muhtemelen bu hata bir yazılım hatası ve Apple’ı bu hatayı ortadan kaldırması için güncelleme yayınlaması gerekiyor.

Önceki İçerikTürkiye’deki Apple Store Mağazaları Açılıyor
Sonraki İçerikBöyle Bir iPhone Görmediniz! iPhone 13 Çalışması
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?