iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Ekran Sorunu

3
687

iPhone 11 akıllı telefonları kullanıcılara ulaşmaya başladı. Yeni akıllı telefonların şimdiden birçok ülkede teslimatlarının yapıldığı açıklandı. Ülkemizde de satışların başlaması için sadece 8 gün var. 18 Ekim tarihinde telefonlar satışa çıkacak. Daha önce fiyatlar konusunda da bilgi paylaşımı yapmıştı. Aşağıda yer alan bağlantıdan fiyatlara ulaşabilirsiniz. Tüm bunlar bir yana bu kez farklı bir konuyu ele alacağız.

Kullanıcıların forumlarda açtıkları ve Apple’a gönderdikleri mesajlarla ortaya çıkan yeni konu, daha doğrusu yeni sorun, telefonların ekranlarıyla ilgili. Satışın yapıldığı bölgelerde birçok kullanıcı iPhone 11 modelinin ekranından şikayetçi. Serinin iki modelinde de ekranların çok çabuk bir şekilde çizildiği konusunda mesajlar geliyor.

iPhone 11 Ekranı Kolay Mı Çiziliyor?

Kullanıcılardan gelen mesajlara göre ekranlar sadece ufak temaslarla çiziliyor. Günlük kullanımda kolayca ekranda çizikler oluştuğunu belirten çok sayıda kullanıcı var. iPhone 11 modelinin ekranı ve arka camı konusunda Apple’ın açıklamalarını hatırlayacak olursak, bu beklenen bir durum değil. Öyle ki tanıtım sırasında yapılan açıklamalarda telefonların ekranlarının oldukça sağlam olduğu belirtilmişti.

Ekranların oldukça sağlam olduğu açıklanmış üstelik bu konuda diğer serilere de bazı atıflarda bulunulmuştu. Fakat sosyal medya üzerinden ve forumlardan yayılan mesajlara bakacak olursak, kullanıcılar ekranların çok kolay bir şekilde çizildiğinden şikayetçi gibi duruyor.

iPhone 11

Tabii ki bu çiziklerin genel kullanımı etkileyecek bir soruna neden olmadığını söyleyebiliriz. Fakat yakından baktığımız zaman, telefonların ekranlarının gerçekten çok sayıda mini çizik aldığı net bir şekilde görülüyor.

Bu konuda Apple tarafından yapılmış olan bir açıklama yok. Sadece bazı kullanıcılar, sorunu Apple servislerine ilettiğini belirtiyor. Alınan cevap ise bu sorunun kullanıcı hatası kaynaklı bir sorun olduğu yönünde. Görünen o ki ekranların sağlamlığı bir süre daha tartışılacak.

iPhone 11

Biz şimdiden uyarımızı yapalım. Yeni serileri tercih etmek istiyorsanız, mutlaka koruyucu cam ve kılıf kullanmayı ihmal etmeyin. Hemen telefonun kullanım ömrü hem de şıklığı açısından bu önemli bir detay.

Önceki İçerikmacOS Catalina Sorunlarıyla Beraber Geldi
Sonraki İçerikiOS 13.2 Beta 2 Yayında – İşte Değişiklikler
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

3 YORUMLAR

  1. iPhone 11 ekranı kesinlikle sağlam değil . Henüz ikinci günde 1 metreli mesafeden normal yerçekimi hızında düşme sonucu ekran parçalandı . Ekran koruyucu cam ve kılıfsız kullanmayın .

  2. Aynı sıkıntıyı bende yaşadım salı günü akşam üstü telefonu aldım üzerinde ki orijinal koruyucyu çıkardım telefon cebimden bir kaç kez anca çıkardım 12 saat geçmeden telefonun ekranı tamamen çizilmiş eğer alacak olursanız iki kez düşünün veya telefonu kesinlikle 10 dk dahi koruyucusuz kullanmayın

  3. Belki de metal bir cisme temas etmiştir diye düşünenler olabilir kesinlikle hiçbir sert bir cisme temas etmedi nasıl olduğunu bende anlayamadım uzun zamandır iPhone kullanıcısıyım ilk defa böyle bir sıkıntı ile karşılaştım TEKRAR DENEYİM ARKADAŞLAR KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE TELEFONU KORUYUCUSUZ KULLANMAYIN

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?