iPhone 11 USB-C Girişi Hayal Oldu

0
438

iPhone akıllı telefonları için geliştirme sürecinde sona gelindi. Eylül ayında yeni akıllı telefonlar için tanıtımın yapılması bekleniyor. Her zaman olduğu gibi yine Eylül ayında 3 yeni iPhone modelinin tanıtıldığını görmek mümkün olacak. iPhone 11 serisinin dışında iPhone XR akıllı telefonlarının da yeni versiyonları karşımıza çıkacak. Yeni akıllı telefonların tanıtımı için bu kadar kısa bir süre kalması. Bu modeller için beklentilerin netlik kazanmasını sağladı.

iPhone 11 USB-C Girişi Bulundurmayacak

Buna göre en çok merak edilen konulardan birisi de iPhone 11 USB-C girişi olmuştu. Yeni akıllı telefonlarda Lightning portu yerine iPad modellerinde olduğu gibi USB Type C portuna geçiş yapılacağı iddia ediliyordu. Bu şekilde söz konusu akıllı telefonların hızlı şarj desteğinin de daha başarılı hale geleceği konusunda beklentiler vardı.

Ancak yayınlanan raporlar durumun biraz daha farklı olduğunu ortaya çıkardı. Son raporlara  göre iPhone 11 USB-C portunu unutmak gerekecek. Yeni akıllı telefon içerisinde tekrar Lightning portlarına yer verildiğini görmek mümkün olacak.

iPhone 11 USB-C

Port kısmında bu sene herhangi bir değişikliğe gitmeyecek olan Apple’ın, önümüzdeki sene ise beklenen değişiklikleri yapacağı konusunda bilgiler var.

2020 modellerinde USB Type C bağlantısına geçecek olan akıllı telefonların bu süreçte hızlı şarj konusunda ne derece yol alacağı ise tartışma konusu. Rakiplerinin gerisine düşme durumunun söz konusu olduğunu görebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iOS 14 Beta 1 vs iOS 13.5.1 Hız Karşılaştırması (Video)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?