iPhone 11 Suya Dayanıklılık Testi

0
483

iPhone 11 telefonlarında çok fazla değişim sunulmadığı düşünülüyor. Özellikle telefonların tasarımı kısmında çok önemli bir değişiklik olmadığı düşünülüyor. Fakat Apple’ın arka planda yapmış olduğu çok önemli değişiklikler var. Telefonun genel kullanımını etkileyecek olan bu değişikliklerin öne çıktığı noktaları başında ise dayanıklılık geliyor.

Telefonların dayanıklılığı geçen sene tanıtılan modellere göre biraz daha yüksek bir seviyede tutulmuş durumda. Bu modelin diğer serilere göre hem suya ve toza karşı hem de dış etkilere karşı daha dayanıklı olduğunu söylemek gerekiyor.

Değişen bu dayanıklılık değerini ortaya çıkarmak isteyen bazı kaynaklardan ardı ardına dayanıklılık testleri de gelmeye başladı. Telefonların darbelere ve düşmelere karşı ne kadar dayanıklı olduğunu gösteren testleri yayınlamıştık. Bu testlerin ardından şimdi ise yeni akıllı telefon modellerinin suya karşı ne kadar dayanıklı olduğunu gösteren bir video yayınlandı.

iPhone 11 Suya Ne Kadar Dayanıklı?

Telefonların suya karşı ne kadar dayanıklılık gösterdiğini ortaya koyan test, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinin söylendiği kadar başarılı modeller olduğunu da ortaya koymuş durumda. Yapılan testlerde, söz konusu akıllı telefon modellerinin 12 metre derinliğe daldırıldığı görülüyor. Telefonlar 12 metre derinlikte 30 dakika boyunca tutuluyor.

12 metre derinlik içerisinde 30 dakika tutulan iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinin çalışmaya devam ettiği görülüyor. Yeni akıllı telefon modellerinin sudan çıktıktan sonrada çalışması IP68 sertifikasının hakkını vermesini sağlıyor.

Tabii ki telefonlar çalışıyor ancak hem iPhone 11 hem iPhone 11 Pro modellerinin tamamen hasarsız çıkmadığını görüyoruz. Her iki akıllı telefon modelinde de hoparlör bölümünde ses sorunu yaşanıyor.

Telefon tamamen kurduktan sonra ise ses sorununun da ortadan kalktığını görüyoruz. Fakat bu kez de en yüksek de en yüksek ses seviyesinde sesin kısık gelmesi gibi bir sorun ortaya çıkıyor.

Sonuç olarak her iki telefonun testlerden başarı ile ayrıldığını söylemek lazım. Zaten geçen sene tanıtılan modellere göre daha başarılı bir akıllı telefon serisi sunulmuş durumda. Geçen sene de IP68 sertifikasına yer verilmişti.

Fakat geçen seneki modellerde 2 metreye kadar dayanıklılık sunuluyordu. Şimdi ise telefonların 4 metreye kadar suya dayanıklı olduğu açıklandı. Test gösteriyor ki 12 metreye kadar dayanıklılık sunulabiliyor. Tabii ki bazı sorunlar da yaşanmıyor değil.

Önceki İçerik2019 En İyi Ucuz Apple Watch Kayışları
Sonraki İçerikiOS 13.2 Beta 4 Yayına Açıldı – Değişiklikler Neler?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?