iPhone 11 Smart Battery Case Kamera Kontrol Sistemi

0
242

Apple her sene yeni iPhone modellerine uygun olan resmi akıllı telefon kılıflarını sunuyor. Aynı durum iPhone 11 akıllı telefonları için de geçerli oldu. Telefonun tanıtılmasının hemen ardından belli başlı resmi kılıf modelleri de sunulmuştu. Geçtiğimiz haftalarda ise iPhone 11 Smart Battery Case modelinin tanıtımı yapıldı. Ülkemizde de satışı yapılan akıllı kılıf, temel olarak ek batarya sunmasıyla öne çıkıyor.

Fakat bu sene sunulan modelin önemli bir avantajı daha var. Bu kez iPhone 11 Smart Battery Case modelinde bir de kamera tuşunun yer aldığı açıklandı. Kamera tuşunu kullanarak telefonunuzdan kolayca fotoğraf çekebiliyorsunuz.

iPhone 11 Smart Battery Case Kamera Tuşunun Sırrı

Diğer kılıflardan farklı olarak bu modellerde kamera tuşunun da yer aldığı açıklanmıştı ve bu da farklı bir yapıyı ortaya çıkarmıştı. Kamera tuşunun arkasındaki sır ise sonunda ortaya çıktı. iFixit ekibi, tuşun nasıl çalıştığını anlamak için iPhone 11 Smart Battery Case serisini X-Ray cihazının içerisine soktu.

iPhone 11 Smart Battery Case

Kılıfın içerisinde yer alan teknolojiyi tespit etmek adına yapılan çalışmada, kılıf içerisinde esnek yapıda bir devre kartı yer aldığı görülüyor. Oldukça ince olduğu görülen bu devre kartı, Lightning girişine kadar uzanıyor.

Lightning girişi üzerinden de telefona erişim sağlanıyor. Kullanılan bu sistemle beraber devre kartı sayesinde telefonun kamerasına erişmek mümkün oluyor. Kullanıcıların kolayca kamera fonksiyonuna erişmesi sağlanıyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 11 Smart Battery Case Piyasaya Sürüldü

Güzel bir yenilik olarak gösterebileceğimiz kamera tuşunun şimdiden ilgi çektiğini söylemek gerekiyor. iPhone 11 Smart Battery Case kamera tuşu ve pil artısıyla öne çıkıyor ancak 999 TL gibi bir satış fiyatının olması düşündürücü. Diğer kılıflarla karşılaştırıldığı zaman, bu kılıf serisinin biraz daha yüksek fiyatı olduğu gerçek.

Önceki İçerikiOS 12.4.1 vs iOS 13.2.3 Karşılaştırması
Sonraki İçerikiPhone 12 Kutusundan AirPods Çıkabilir
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?