iPhone 11 problemleri ve çözüm yolları

Bu yazımızda iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max hakkında bildirilmiş problemlere ve bunların çözüm yollarına değineceğiz.

0
2237

2019 Eylül ayında Apple iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerini tanıtmıştı. O zamandan beri Apple’ın lider telefonları konumuda iPhone 11 serisi.

iPhone 11 serisi satılmaya başlandığından bu yana bize yöneltilen “iPhone 11 serisinde sorun var mı?” sorularına cevap vermek için elimizde bir hayli bilgi birikti. Her cihaz gibi iPhone 11 serisi de kusursuz değil. Bu yazımızda da görebileceğimiz gibi iPhone 11 kullanıcıları ve Apple’ın kendisi tarafından bildirilen problemler var.

iPhone 11 Problemleri

Yeni satın aldığınız iPhone 11’i aktifleştirirken sorun yaşıyorsanız, Apple’ın sistem durumu sayfasını kontrol etmelisiniz. Burada yeşil işareti görmüyorsanız bekleyin ve yeşil olunca telefonu tekrar etkinleştirmeye çalışın. Bu sayfada yeşil göründüğü halde aktifleştiremiyorsanız, iPhone’unuza SIM kart taktığınıza emin olun. SIM uyarısı alıyorsanız Apple’ın şu yardım sayfasında söylediklerini deneyin: Apple yardım sayfası

Bazı iPhone 11 kullanıcılarının şikayet ettiği iCloud Restore hatası genellikle yeni iPhone’larda görülüyor. iClouddan restore ederken hata alıyorsanız şu yazımızdaki yöntemler yardımcı olabilir: ICloud problemleri ve çözüm yolları

iPhone 11 kullananlardan gelen şikayetlerin arasında; Face ID sorunu, Apple’ın veya 3. parti dediğimiz uygulamalardan, RAM yönetiminden, Döziz kuru hatası, Sesli mail hatası, Wi-fi hatası ve ses hatası gibi sorunlar da var.

iPhone’un mail uygulamasını tehdit eden 2 güvenlik açığı da Vice tarafından açıklanmıştı. Bu açık, hackerlara maillere ulaşma, düzenleme ve silme yetkisi veriyordu.

Birçok iPhone 11 kullanıcısı ayrıca ekranlarının çizilmesi hakkında şikayette bulunmuşlardı: iPhone 11 ekran çizilmesi ile gündemde

iPhone 11 problemleri nasıl çözülür?

Yazılımsal olan sorunların çözülmesi için ilk adım güncelleştirmedir. Eğer iOS sürümünüz güncel değilse öncelikle iOS sürümünü güncelleyin. Her güncelleme Apple tarafından kabul edilen sorunlara yönelik geliştirilir.

Güncelleme ile çözülmeyen sorunlar için 2. adımınız Hard reset olmalıdır. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız; “ iPhone hard reset nasıl yapılır? “konumuzdan yardım alabilirsiniz.

İlk 2 adımla çözemediğiniz yazılımsal sorunları çözmenin bir yolu da eski bir IOS sürümüne geri dönmektir. Buna restore etmek denir. Eski bir IOS sürümüne geri dönebilmeniz için, geri dönmek istediğiniz IOS sürümünün imzalarının kapatılmamış olması gerekir. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi; IOS eski sürüme nasıl dönülür? konumuzdan alabilirsiniz.

iPhone 11, iPhone 11 Pro veya iPhone 11 Pro Max ile yaşadığınız problemler yazılımsal değise, yani donanımsal bir sorun yaşıyorsanız, bu sorunu profesyonellere bırakmanız gerekmektedir.

Donma, ısınma gibi sorunlar genellikle pil kaynaklıdır. Pil test edilir ve sorun pildeyse değiştirilir.

Garantiniz halen devam ediyorsa (iPhone garantisi nasıl sorgulanır?) Apple yetkili servislerinden bu konuda yardım almanızı tavsiye ediyoruz. (Apple garanti ve servis işleyişi hakkında bilgiler) Garantiniz yoksa özel iPhone teknik servis frmalarını tavsiye ediyoruz.

Önceki İçerikBilim adamları iPhone’u blenderdan geçirip toz haline getirdiler. Bakın içinde neler varmış?
Sonraki İçerikiPhone 12 Fiyatları için Sevindirici Gelişmeler Var
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?