iPhone 11 Performans Testinde Yer Alan Detaylar

0
472

Akıllı telefonlarının yenilenme çalışmalarına devam eden Apple, önümüzdeki hafta iPhone 11 akıllı telefonlarını sunacak. Yeni akıllı telefonların özellikleri bir yana, tanıtım için bu kadar kısa bir süre kalması bu modelin performans testlerinin de ortaya çıkmasına neden oldu. Son olarak yeni seri akıllı telefon modelinin performans testleri yayınlandı.

iPhone 11 Performansı Nasıl Olacak?

iPhone 11 akıllı telefonu için yayınlanan testlerde, dikkat çeken değerler var. Öncelikle telefonun iOS 13.1 sürümüyle çalışması dikkat çekiyor. Bu, güncellemenin hemen yayınlanabileceği ihtimalini ortaya çıkarıyor.

Yeni akıllı telefonlar için yapılacak olan tanıtım sonrasında daha net göreceği ancak ilk güncelleme sürümü ana işletim sistemi sürümünden hemen sonra gelebilir. Bunun dışında iPhone 12.1 model numarası bulunan akıllı telefonların 5415 çekirdek puanı aldığını görmekteyiz.

iPhone 11

Tek çekirdek puanında alınan bu değer, çoklu çekirdek puanı kısmında ise 11294 puan olarak karşımıza çıkıyor. Yani çoklu çekirdek performansı da oldukça yüksek. A13 işlemcileri için gözüken maksimum hız değerinin de 2.66 GHz olduğunu görmekteyiz. Bu değer bile ne kadar iddialı bir akıllı telefonun geleceğinin göstergesi.

Yeni işlemci modelinin yanında RAM kısmında ise 4 GB RAM tercihinin yapılması olası gibi gözüküyor. Özellikle RAM kısmında düşük değerleri seçen markanın bu sene strateji değiştireceği kesin. Yeni akıllı telefon modelleri için yapılan değerlendirme şimdilik oldukça başarılı bir telefon serisinin geleceğini göstermekte. Bu konuda yeni detaylar ortaya çıktığı zaman, telefonlar için daha net bilgileri elde etmiş olacağız.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3.2'ye nasıl geri dönülür? Downgrade nasıl yapılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?