iPhone 11 Modelleri için Satış Tahminleri Açıklandı

0
91

Akıllı telefonlar için önemli amiral gemisi serisi modellerinden biri olan iPhone 11 serisi için satışlar başladı. Ülkemizde de 18 Ekim tarihinde başlayacak olan satışlar, Apple’ın rakiplerine karşı nasıl bir yerde yer alacağını ortaya koyacak. Yeni akıllı telefonların geniş bir alanda satışa başlamasıyla beraber, yavaş yavaş satış tahminleri de açıklanmaya başladı.

Bu noktada markaya en yakın kaynaklardan biri olan ünlü analist Kuo tarafından yapılan açıklamaya göre, bu sene çok daha yüksek satışlar bekleniyor. Satışların yükselmesini sağlayacak olan model ise iPhone 11 akıllı telefonu olacak. Ana modelin satışlarının oldukça yüksek seyretmesi bekleniyor.

iPhone 11 Satış Tahminleri

Kuo tarafından yapılan paylaşımlara göre söz konusu akıllı telefonların 37-40 milyon arasında satışının gerçekleşmesi bekleniyor. Geçen senenin en çok satan akıllı telefonlar listesinde yer alan iPhone XR modelinin 25 milyon satış yaptığını düşünecek olursak, beklenti oldukça yüksek.

Yeni amiral gemisinin satışlarının neden bu kadar yüksek olacağı kısmında da bazı tahminler var. Buna göre söz konusu akıllı telefonların çıkış fiyatları iPhone XR modeline göre daha düşük. Telefonların XR modellerine göre biraz daha düşük bir fiyatla gelmesine karşın, aynı dönemlere göre daha erken satışa çıkması bekleniyor.

iPhone 11

iPhone XR modeli tanıtıldıktan sonra söz konusu akıllı telefonların satışının geciktiği ve telefonların 1 ay gibi bir süre sonra satışa çıktığını görmüştük. Bu durum iPhone 11 akıllı telefonları için geçerli olmayacak. iPhone 11 akıllı telefonları için doğrudan satış başlayacak. Haliyle etkenlerin, daha yüksek satış rakamlarını doğurması beklentisi var.

Bunların dışında yeni akıllı telefonların iPhone 11 Pro modelleri için de satış tahminleri açıklanmış durumda. Buna göre iPhone 11 Pro akıllı telefonlarının ve Max modellerinin 40 milyon seviyesinde satılması bekleniyor.

iPhone 11

Geçen sene iPhone XS ve Max modellerinde bu rakam 43 milyon olarak açıklanmıştı. Bu kez tahminlerin biraz daha geri planda kalmasının nedeni telefonların tasarımı konusunda gelen eleştiriler ve rakiplerin güçlenmesi.

Tüm bu rakamların ne kadar gerçeği yansıtacağını zaman gösterecek. Ülkemiz için de söz konusu telefonların 18 Ekim tarihinde satışa çıkacağını hatırlatalım.

Önceki İçerikYeni Raporlar Sonrasında iPhone SE 2 Özellikleri için Beklentiler
Sonraki İçerikApple Arcade için Beklenen Güncelleme Geldi
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?