iPhone 11 için YouTube Güncellemesi Yayınlandı

1
201

iPhone 11 akıllı telefon modellerinin satışı başladı. Yeni akıllı telefonların satışa başlamasının ardından bu model için özel olarak güncellemeleri yayınlanmaya başladı. İlk aşamada karanlık mod desteği için açıklamalar yapılmış ve birçok uygulama bu yönde güncellenmişti.

Karanlık modun hemen ardından YouTube tarafından yeni bir güncelleme yayınlandı. iPhone 11 akıllı telefonları için yayınlanan güncellemeyle beraber bu modellere HDR desteği de eklenmiş oldu.

iPhone 11 YouTube HDR Desteği

iPhone 11 için yayınlanan güncelleme sonrasında videoları HDR seçeneğiyle izlemeniz mümkün oluyor. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri için yayınlanan güncellemelerle beraber HDR videoları görüntüleyebiliyorsunuz.

Bunun için kısa bir düzenleme yapmanız gerekiyor. Tabii ki öncelikle YouTube uygulamasını son sürüme güncellemeniz gerekecek. Hemen sonrasında ise videonun sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklamanız gerekiyor.

iPhone 11 YouTube HDR

Buradan Kalite bölümüne girip, HDR seçeneğini seçebiliyorsunuz. Tabii ki hemen her videonun Full HD HDR desteğinin bulunmadığını ekleyelim.

HDR destekli olarak izleyebileceğiniz çözünürlükler ise şöyle: 1080p, 720p, 720p, 360p, 240p ve son olarak 144p. Tabii ki bu çözünürlük değerleri içerisinde en iyi görüntü kalitesini sunan değerin Full HD değeri olduğunu belirtmek lazım. Zaten iPhone modellerinde 4K çözünürlük desteği bulunmuyor. Bu nedenle maksimum olarak Full HD ile HDR görüntüleri izleyebiliyorsunuz. Güncellemenin desteklenen cihazların tamamına sunulduğunu da belirtelim.

İLGİLİ HABER:  Türk Tasarımcının iPhone 12 Pro Max Konsepti

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?