iPhone 11 DxOMark Puanları Açıklandı

0
68

Akıllı telefonların kameraları için en yetkin değerlendirme adreslerinden biri olan DxOMark, kısa süre önce iPhone 11 akıllı telefonları için puanlarını açıkladı. iPhone 11 DxOMark puanlarının açıklanmasıyla beraber Apple’ın şu an için en güncel serisinin kamera listesinde yeri belli olmuş oldu.

iPhone 11 DxOMark Kamera Puanları Nasıl?

DxOMark tarafından yapılan değerlendirmeye göre iPhone 11 genel puanlar içerisinde 109 puan aldı. iPhone 11 DxOMark puanı 109 ancak puanın aşağı çekilmesinin önemli bir nedeni var. Video çekiminde tam anlamıyla istenen yüksek skorlar elde edilmemiş gibi gözüküyor.

Tabii ki listede yer alan diğer modellerle karşılaştırdığımız zaman bu sonucu söylüyoruz. Video puanı kısmında telefonun 101 puan aldığı görülüyor. Bu değer biraz daha yüksek olsaydı ortalamanın çok daha yüksek çıktığını görecektik.

iPhone 11 DxOMark

Öyle ki fotoğraf çekim puanı kısmında 112 puan alındığını görüyoruz. Bu durumda da ortalama puan 109 puan olarak çıkıyor. Telefonun renk, ayrıntı, otomatik netleme gibi derecelendirmelerine baktığımız zaman ise iPhone 11 Pro modeliyle benzer sonuçlar elde ettiği görülüyor.

Telefonların iPhone 11 Pro Max puanlarıyla karşılaştırıldığı zaman biraz geri planda kaldığını da ekleyelim. Öyle ki iPhone 11 Pro Max modelleri 117 puan almış ve listede ilk üç içerisine girmişti. Pro modelinin fotoğraf çekim kısmında ise 124 puana ulaştığını görmüştük.

iPhone 11 DxOMark

Diğer modeller ile bir değerlendirme yapacak olursak, bu durumda da iPhone 11 akıllı telefonlarının Samsung’un Galaxy S10 Plus serisini geride bıraktığını söyleyebiliriz. Genel puanlarda da bu rakamlar net bir şekilde görülüyor. Galaxy S10 Plus ile yapılan karşılaştırmalarda da özellikle dış çekimlerde Apple’ın daha iyi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Önceki İçerikApple Store Tasarımı Değişiyor
Sonraki İçerikDisney Plus Nedir? Disney Plus Dizileri ve Fiyatları
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?