iPhone 11 Batarya Değerleri Belli Oldu

0
739

Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri olan iPhone 11 akıllı telefonları için batarya kapasiteleri ortaya çıktı. Her sene olduğu gibi Apple, bu yıl gerçekleştirdiği tanıtım sırasında da yeni akıllı telefonları için tüm teknik detayları açıklamamıştı.

Marka yaptığı açıklamada ne RAM miktarlarını ne de bil miktarlarını kesin olarak açıkladı. Tanıtım sırasında RAM miktarı konusunda 6 GB iddiası gelmişti. Fakat ortaya çıkan yeni bilgiler RAM miktarının tüm modeller için 4 GB olduğunu gösterdi: Tüm bunların ardından şimdi ise pil miktarları konusunda detaylar ortaya çıktı.

iPhone 11 Pil Kapasiteleri Nasıl?

Yeni akıllı telefon modellerinin içerisinde yer alan pil kapasitelerinin artış göstereceği zaten biliniyordu. Öyle ki de oldu. Açıklamalara göre iPhone 11 akıllı telefonunun içerisinde 3110 mAh değerinde bir pil kullanılmış durumda.

iPhone 11

iPhone XR modelinde kullanılan pilin kapasitesi 2942 mAh değerinde olmuştu. Gözüken o ki telefonların pillerinin boyutu artış göstermiş. Bunun yanında iPhone 11 Pro modelinin de pil kapasitesinin değiştiği görülüyor. Bu modelin içerisinde ise 3190 mAh değerinde pil kapasitesinin yer aldığı görülmekte.

Yine pil kapasitesi kısmında Max modelinde de bir değişiklik olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu modelin içerisinde yer alan pillerin ise 3500 mAh değerinde olduğu ortaya çıktı. Aslında bu modelin içerisinde yer alan pil miktarının fazla olması normal. Öyle ki bu modelin ekran boyutu 6.5 inç olarak açıklandı. Haliyle daha yüksek bir telefon boyutu söz konusu.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Servis Yok Sorunu için Tamir Programı Başlatıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?