iPhone 11 Apple’ın Yüzünü Güldürecek

0
386

iPhone X akıllı telefonlarından bu yana Apple’ın akıllı telefon satışları eski rakamları yakalayamıyordu. Huawei markasının da yükselişiyle beraber Apple, akıllı telefon pazarında 2.sıradaki yerini kaybetmiş ve üçüncü sıraya yerleşmişti.

Kötü gidişat biraz olsun iPhone XR modelleriyle durduruldu. Markanın iPhone XR modelleri oldukça yüksek bir satış oranını yakaladı. Şimdi ise benzeri bir durumun iPhone 11 akıllı telefonları için geçerli olması bekleniyor. iPhone 11 akıllı telefonlarından sonra, Apple’ın pazarda yeniden ciddi bir yükseliş elde edeceği belirtiliyor. Markanın ikinciliği yeniden alması da yine beklentiler arasında.

Apple için Beklenen Satış Rakamları Nasıl?

Rakamların ABD genelinde yapılan satışlara göre ortaya çıktığını belirtelim. Yani ilk veriler sadece ABD içerisinde yapılan satışlara ait olan veriler. Buna göre bakıldığı zaman genel olarak akıllı telefon satışlarında bir düşüş olduğu görülüyor. Geçen seneye göre %4’lük bir düşüş söz konusu.

Bu durumun iPhone 11 akıllı telefonlarından sonra değişmesi söz konusu olacak. iPhone 11 akıllı telefonlarından sonra genel olarak akıllı telefon satışlarının yükselmesi söz konusu olacak. İlk olarak iPhone 11 Pro Max modelini en çok satan akıllı telefon olması bekleniyordu. Analizler bu modelin satışlarının oldukça yüksek seyrettiğini ortaya çıkarmıştı. Fakat kısa süre sonra durum değişti.

iPhone 11 Türkiye fiyatı

iPhone 11 modelinin hem daha uygun bir fiyatla satışa çıkması hem de söz konusu akıllı telefon modellerinin üst segment amiral gemisi akıllı telefon modelleri arasında iyi bir yere sahip olması, söz konusu akıllı telefonların satışlarının yükselmesini sağlayacak.

Beklentiler bu yılın en çok satan modelinin ana model olması. iPhone 11 akıllı telefonlarının satış rakamlarının net olarak ne oranda olacağını önümüzdeki sene göreceğiz. Kuo tarafından açıklanan tahminler 47 milyon iPhone 11 akıllı telefonunun satılacağı yönündeydi.

iPhone 11

Bu rakamların gerçek olması durumunda Apple’ın ikinci sıraya yeniden yerleşmesi bekleniyor. Huawei’nin yaşadığı Google sorununu da düşünecek olursak 2019 Aralık ayında Apple’ın yeniden ikinci sıradaki yerini alacağı söyleniyor. Tabii ki bu senaryoların gerçek olması için bir süre beklemek gerekecek.

Önceki İçerikiOS 13.2 Beta 2 Yayında – İşte Değişiklikler
Sonraki İçerikApple, Xbox Wireless Kontrol Cihazı Satıyor
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?