iPadOS 15 Alacağı Açıklanan iPad Modelleri

0
75

Apple’ın tabletleri için geliştirdiği yeni işletim sistemi iPadOS 15 için tanıtımın yapıldığını söylemiştik. Tanıtım sonrasında gelen yenilikleri de inceledik. Tabii ki iOS 15 serisinden farklı olan noktalar olacaktı. Öyle de oldu ve bunları paylaştık. Bunun sonrasında ise merak edilen bir başka nokta daha oldu. Güncelleme alacak tabletlerin serileri merak ediliyor. Sonuçta iOS 15 bir sürpriz yaptı ve 6s modellerinden başladı.

Aynı sürprizler iPad için de geçerli. Apple belki de bu seneye mahsus olarak daha eski modellere de güncelleme verme kararı aldı. Güncellemelerin geleceği tabletlere geçelim.

Özellikler konusunda paylaştığımız sayfaya da buradan ulaşabilirsiniz.

iPadOS 15 Hangi Tabletlere Verilecek?

Önemli gelişmeleri getiren işletim sistemi, geniş bir tablet serisine gelecek. Apple biraz geriye dönük çalışma yapmış dediğimiz gibi.

Bakıldığı zaman güncelleme alacak olan tablet ise;

  • 2.nesil iPad Air modelinden 4.nesil iPad Air modellerine kadar tüm seriler
  • 4.nesil iPad Mini
  • 5.nesil iPad Mini
  • 9.7 inç iPad Pro
  • 10.5 inç iPad Pro
  • 11 inç iPad Pro 1.nesilden 3.nesle kadar tüm cihazlar
  • 12.9 inç iPad Pro 1.nesilden 5.nesile kadar tüm cihazlar

Güncelleme alacağı söylenen tabletler konusunda paylaşılan seriler bunlar. Bu serilerin dışında yeni gelecek olan tabletler de doğrudan iPadOS 15 ile gelecek onu da ekleyelim. Listede gördüğünüz gibi Apple eski serilere kadar ilerleyen bir güncelleme desteği sunmuş durumda.

iPadOS 15

Muhtemelen bu liste iOS 16 serisinde çok daha fazla değişiklik gösterecek. iOS 16 serisinde büyük değişimler bekleniyor. Doğal olarak iPadOS 16 serisinde de büyük değişimler bekleniyor.

Listede birkaç model için iPadOS 16 güncellemesinin gelmeyeceği kesin. Bakalım artık o zamana kadar beklemek gerekiyor. Yeni sürümün gelmesi tam 1 sene kadar zaman alacak. Zaten mevcut işletim sistemi yeni tanıtıldı. Daha büyük değişimler için bir sene kadar daha beklemek gerekiyor.

Önceki İçerikApple Watch 7’yi beklemeli misiniz?
Sonraki İçerikiPhone, iPad ve Mac’de mekansal ses nasıl etkinleştirilir?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?