iPadOS 13.5.1 ile iPad Pro Döngü Sorunu Çözüldü

0
159

10.5 inç iPad Pro aldığı iki güncellemedir bir hata ile boğuşuyor. Apple destek sayfalarında kullanıcıların isyan etmesine neden olan hata, iPadOS 13.4.1 güncellemesinden sonra başladı. Güncelleme alan cihazlardan bazıları, kendi kendine döngüye girer oldu.

Öyle bir şey ki tableti açtığınızda sadece 30-40 saniye içerisinde tablet kendisini yeniden başlatma döngüsü içerisine alıyor. Tabletinizi açıyorsunuz, kilit ekranını geçiyorsunuz ve kısa süre sonra tablet tekrar kapanıyor. Sürekli bir döngü başlıyor. Yeniden başlatma engellenemiyor, tamamen tableti kapatmak istediğiniz zaman da bunu başaramıyorsunuz.

İlk ortaya çıkışı iPadOS 13.4.1 güncellemesi ile olan hatanın bu kadar büyümesinin ana nedeni sonrasında gelen güncellemede de devam ediyor oluşu. iPadOS 13.5 güncellemesini yapan 10.5 inç iPad Pro sahipleri de aynı hata ile karşılaştı.

Neyse ki sorun çok uzamadı. iPadOS 13.5.1 güncellemesi bu sorunu ortadan kaldırıyor.

iPadOS 13.5.1

iPadOS 13.5.1 Başka Bir Yenilik Getiriyor mu?

iOS 13.5.1 ile beraber yayınlanan iPadOS 13.5.1, sürekli yeniden başlatma sorununa kesin çözüm oluyor. iPad Pro modellerinde yeni güncellemeyi yükledikten sonra sorunun çözüldüğünü dile getiren birçok kullanıcı var.

Sürekli yeniden başlatma sorununa neden olan hatanın dışında yeni versiyonun başka bir yeniliği yok. Zaten bunun bir düzenleme güncellemesi olacağını biliyorduk. Hem iOS 13.5.1 için hem de iPadOS 13.5.1 için bu geçerli oldu. Hatalar giderildi.

Güncelleme yapmanıza rağmen tabletinizde sürekli yeniden başlatma sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, yaşadığınız sorunu bizlere iletebilirsiniz.

Önceki İçerikiOS 13.5.5 Beta Duyuruldu – Değişiklikler Belli mi?
Sonraki İçerikHangi iPhone’lar iOS 14 Güncellemesi Alacak? (Güncel Liste)
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?