iPad’in Rakibi Yeni Surface Pro Tüm Özellikler

Yeni Surface Pro tabletlerinin tanıtımı sonrasında tüm özellikleri netlik kazandı. iPad modeline rakip olan Yeni Surface Pro nasıl özelliklere sahip?

0
87

WWDC 2017 etkinliğinde yenilenmiş iPad modellerinin ortaya çıkması bekleniyor. Apple’ın kendi markası adına bir ilke imza atarak 10.5 inç ekran boyutunda ilk tablet modeli olarak sunması beklenen yeni seri iPad modelleri henüz tanıtılmadan markanın bu alanda beklenen en güçlü rakiplerinden biri olan Yeni Surface Pro serisi ortaya çıktı. Apple’ın yeni seri tabletlerini bile geride bırakacak düşünen yeni seri Surface Pro’nun özellikleri neler? Apple’ı gerçekten geride bırakabilecek mi? Bakalım.

Yeni Surface Pro Tasarım

Son Surface Pro serisinin öncelikle tasarımlarını ele almak gerekecek. Surface Pro 4 modelini göze alacak olursak yenilenmiş tablet serisinde ciddi bir tasarım değişikliği göremiyoruz. Fakat şöyle bir değişikliğin olduğunu da ekleyelim, kasa olarak hem daha ince hem de çok daha hafifi bir model olan yeni serisinin sadece 768 gr ağırlığında olduğu belirtiliyor.

Yeni Surface Pro

Buna karşın kalınlık değeri ise 8.5 mm. Akıllı telefonlar kadar ince olan tabletin bu yönüyle de beğeni toplayacağını söylemek yanlış olmaz. Tasarım konusunda bir başka nokta ise Yeni Surface Pro serisinin menteşeleri. Kullanıcıların istedikleri an tabletleri yatay konuma istedikleri an stant şekline getirebilmelerini sağlayacak menteşe sistemi de oldukça kullanışlı görülüyor.

Yeni Surface Pro Ekran Teknoloji Detayları

Bunun dışında yeni serinin ekran kısmından bahsedecek olursak ilk olarak 12.3 inç seçimi yapıldığını vurgulamamız gerekecek. iPad’in 10.5 inçlik yeni modeli olacak olan seriye karşılık böyle bir tercih yapan Microsoft’un daha geniş ekranlarında görüntü kalitesini arttırmak için 2K çözünürlük değerine ve PixelSense teknolojisine yer verdiğini görülüyor. Apple’ın Retina ekranlarına böylelikle ciddi bir rakip geldiğini söylemek yanlış olmaz.

Yeni Surface Pro

Yeni Surface Pro Teknik Sistemler

Yeni Surface Pro tabletlerinin en karmaşık kısmı teknik özellikleri. Microsoft bu noktada Apple’ın yolundan gitmeyerek ciddi bir değişime imza atmış durumda. Markanın yeni seri tabletlerinde 3 farklı işlemci seçimi imkanı ve 4 GB RAM bellek miktarından maksimum olarak 16 GB RAM bellek olmak üzere seçim imkanları var. İşlemci kısmında en düşük model Intel Core M3 serisiyle geliyor. Intel HD grafik 615 serisine sahip olan bu seri giriş seviyesi. Yeni Surface Pro modeli için giriş seviyesi olan M3 işlemcili pakette 4 GB RAM bellek miktarı bulunduğunu da ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 için Yepyeni Özellik Ortaya Çıktı

Yeni Surface Pro bir diğer varyasyonda ise Intel i5 işlemcileri sunmakta. 7. Nesil Intel i5 işlemcilerinin performans konusunda ise oldukça başarılı olması bekleniyor. Bunun dışında en iddialı modelin ise Intel i7 işlemcili model olduğunu da belirtmek gerekiyor. Tabletlerin maksimum hız teknolojisini sunmasını sağlayacak olan i7 işlemcilerin bilgisayar derecesinde performans vermesi söz konusu. Bunun dışında yeni seride 16 GB RAM bellek miktarı da farkını gösterecek. Tabi 1 TB SSD gibi dev bir hafızayı da unutmayalım.

Yeni Surface Pro Fiyatları

iPad serisine kesinlikle rakip olacak olan Yeni Surface Pro modellerinin çıkış tarihinin 15 Haziran olması bekleniyor. Bunun yanında tabletlerin 799 dolar Intel m3 giriş modeli fiyatıyla geleceği belirtiliyor. Bunun dışında en yüksek modelin ise 2699 dolar olacağı açıklandı. Bakalım tüm bu özelliklerle Surface Pro ne kadar tercih edilecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?