iPad Serisinin Rakibi Microsoft Surface Laptop Ne Kadar Sağlam?

0
64

Apple, WWDC 2017 etkinliğinde yeni tablet modellerini tanıttı. Markanın etkinliğinde dikkat çeken detaylardan birisi olarak göze çarpan 10.5 inç yeni iPad Pro modeli ve 12.9 inç yenilenmiş iPad Pro modelleriyle beraber sektördeki yerini korumaya devam edecek olan markanın, rakipleri de tanıtımdan hemen sonra harekete geçti.

Teknoloji devinin bu alanda en büyük rakibi ise Microsoft ise elini çabuk tutarak Apple’ın yeni seri tabletlerinin rakibi olan Microsoft Surface Laptop serisini piyasaya sürdü. Şimdiden beğeni toplayan ve farklı yapısı ile dikkat çeken Microsoft Surface Laptop, testlerle de karşılaştırılmaya başlandı. Son olarak yeni serinin parçalama testi dikkat çekiyor.

Microsoft Surface Laptop Parçalarına Ayrıldı

Bu alanda adını duyuran iFixit tarafından yapılan sağlamlık testlerine göre, Microsoft Surface Laptop serisi Apple’ın iPad serisinden bile daha zorlu bir malzeme kalitesine sahip. Aslında sadece malzeme kalitesi açısından değil serinin sökülüp takılma potansiyelinin bir hayli düşük olduğu görülüyor.

Yani bir yandan cihazın sağlam olduğunu söylesek de bir yandan da bu durumun Microsoft Surface Laptop, üzerinde bir bakım, onarım sorununa neden olduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle tasarım konusunda diğer serilerden ayrılan Microsoft Surface Laptop, dış yüzeyinde herhangi bir bağlantı vidası bulundurmuyor.

Microsoft Surface Laptop İç Donanıma Oldukça Korunaklı

Sadece vida kısmında değil genel malzeme kaplamasında da çok daha sağlam bir yapıyla dikkat çeken Microsoft Surface Laptop, tüm malzemelerinde ciddi bir kaplama sıvısı kullanılmış durumda. Özel bir yapıştırıcı ve kaplama malzemesiyle korunan iç donanım parçalarının, korunaklı olmasının yanı sıra bakım kısmında işleri oldukça zorlaştırdığı görülüyor.

Microsoft neden böyle bir seçim yapmış bilmek zor değil. Bir yandan ilgi çeken tasarım bir yandan da daha korunaklı bir cihaz için böyle bir seçim yapılmış durumda. Tüm bunlarla beraber iFixit ekibi tarafından yapılan parçalama testine bakabilirsiniz. Yeni video aşağı da bulunuyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?