iPad Rakibi Surface Pro 6 Tüm Özellikleri ve Fiyatı

0
524

Microsoft, uzun süredir beklenen yenilenmiş tablet modelini sonunda tanıttı. Rakip olarak 12.9 inç iPad modelini gören, Microsoft Surface Pro 6 yenilenmiş özellikleriyle de bir hayli ilgi çekmeyi başardı. Kısa süre sonra Microsoft Surface Pro 6 ile iPad modellerini karşılaştıracağız ancak önce yenilenmiş tablet modeli olan Microsoft Surface Pro 6 serisini daha yakından tanıyalım. Bakalım Apple’ın rakibi neler sunuyor?

Microsoft Surface Pro 6 Tasarım Şıklığını Bozmadı

Microsoft Surface modellerinde belli bir tasarım çizgisi belirlendi. Yeni modelde de bu tasarım çizgisi değiştirilmiyor. Yine serinin keskin hatlarla karşımıza çıktığını görüyoruz. Hatta tasarım kısmında değişiklik yapılmadığını söylemek yanlış olmaz.

Microsoft Surface Pro 6

Keskin hatalara sahip olan dikdörtgen tasarımla gelen yeni model, yine ince çerçevelerde geniş bir ekran bölümüne sahip. Stant bölüm tasarımında da bir değişiklik yapmayan Microsoft, arka kapak üzerinde kullandığı tek kamerayı kullanmaya da devam etmiş.

Gizli çerçeve havalandırması sunan kasasıyla beraber şık bir görüntü sunan seri, renk kısmında bir düzenleme almış durumda. Renk kısmında çok şık bir siyaha yer verilmiş. Platin rengine ek olarak artık siyah seçeneği de var.

Microsoft Surface Pro 6

Söz konusu Microsoft Surface Pro modelleriyse Alcantara kaplı klavye ve Microsoft Surface Pen modelini de unutmamak gerekiyor. Alcantara malzemenin şıklığını ortaya koyan klavyeli kapak modeli ve kalemin de siyah renkler çok şık durduğunu eklemek gerekiyor.

Boyutlar: 292 mm X 201 mm X 8,5 mm

Renkler: Siyah, Platin

Üç Farklı Kullanım

Tasarım kısmını bitirmeden önce farklı kullanım şekillerinden de söz edelim. Tablet için üç farklı kullanım modu sunuluyor. Dizüstü modu, Stüdyo modu ve tablet modu olarak gösterilen 3 farklı modla kullanılan tablet, bunun için özel stant sistemini sunuyor.

Microsoft Surface Pro 6

Microsoft Surface Pro 6 Ekranları Ne Kadar Başarılı?

Gelelim Retina ekran rakibi olan ekranlara. Microsoft Surface Pro 6 modelinde 12.3 inç PixelSense ekranları var. 3:2 en boy oranına sahip olan seri, 2736 X 1824 piksel çözünürlük değeri sunuyor. Ekranların piksel yoğunluk değeri ise 267 PPi olarak açıklandı. 10 nokta çoklu dokunuş destekleyen ekranlar, genel görüntü kalitesinde oldukça başarılı ve akıllı kalem kullanımı için de genel olarak uygun.

Microsoft Surface Pro 6

Microsoft Surface Pro 6 Teknik Özellikler

Tabletin ne kadar güçlü bir seri olduğuna geçelim. Asıl yenilik teknik kısımda. Yeni modelde 8.nesil işlemcilere geçiş yapıldı. 8.nesil Intel i5 ve Intel i7 işlemcilerini tercih etmenin mümkün olduğu tablette, iki farklı RAM bellek seçeneği var. İlk modelde 8 GB RAM bellek miktarı kullanılıyor. İkinci modelde ise 16 GB RAM bellek miktarına yer veriliyor.

Yeni serilerin içerisinde yer alan grafik birimi de yine Intel serisi. Intel UHD Grafik 620 serisini kullanan Microsoft Surface Pro 6 serileri, 4 farklı depolama alanı seçeneğiyle geliyor. 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB değerinde SSD depolama seçenekleri var.  Teknik kısımda en kötü yan ise USB Type C bağlantısına yer verilmemiş olması. Eksi modellerde de aynı durum geçerli olmuş ve bu önemli bir kriter olarak seriyi geri plana atmıştı.

TPM 2.0 güvenlik çipi, 5 MP değerinde ön kamera, 8 MP değerinde Full HD çekim yapan arka kamera ve Dolby Audio Premium özellikli 1.6W stereo hoparlörlerde ekstra özellikler. Bu arada pil süresinin değişmediğini ve yeni işlemcilere rağmen 13.5 saatlik video oynatma süresi sunulduğunu da ekleyelim.

Fiyatlar Nasıl?

Sistem özelliklerine göre değişmekle beraber şu an için tüm modellerin fiyatları açıklanmadı. Şimdilik sadece başlangıç modeli için 899 dolar satış fiyatı açıklaması yapıldı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?