iPad Pro’nun Fiyatı Düşebilir

0
1249

Apple’ın 9 Eylül tarihinde düzenlediği etkinliğinde tanıttığı yeni nesil iPad olan iPad Pro‘nun fiyatı hakkında ortaya çıkan dedikodular büyüyerek devam ediyor. Kasım ayında satışa sunulacak olan iPad Pro 799 Dolar ile 1079 Dolar aralığında satılacak.

12.9 inç Ekrana Sahip

Yeni nesil iPad Pro’yu diğer iPad’lerden ayıran en büyük özelliği ise büyük ekranı olacak. 12.9 inçlik bir ekranla satışa sunulacak olan iPad Pro hem iş hem de gündelik kullanımlar için bir çok özelliği sayesinde dikkatleri çekecek. iPad Pro’nun dikkat çekecek diğer özelliklerden birisi ise Apple Pencil ile kullanılabilecek olması.

Apple-Pencil

Apple Pencil 99 Dolar

799 Dolara satılacak olan iPad Pro‘nun yanında bir de Apple Pencil almak isterseniz ekstra olarak 99 Dolar daha ödeme yapmanız gerekecek. Bu fiyat farkı da Apple hayranlarının iPad Pro’dan biraz uzaklaşmasını sağlayacak.

Smart Keyboard 169 Dolar

iPad Pro ayrıca normal bir tablet gibi kullanılmasının yanısıra bir bilgisayar gibi de kullanılabiliyor. Ancak iPad Pro’yu bir bilgisayara dönüştürmek için ise Smart Keyboard‘a ihtiyacınız olacak. Tabi Smart Keyboard‘a sahip olmak için de ekstra olarak 169 dolar daha ödeme yapmanız gerekecek.

Apple Smart Keyboard

Türkiye Fiyatı 4000 TL’ye Yaklaşacak

iPad Pro’yu satın almak isteyen Türk kullanıcılar Smart Keyboard ve Apple Pencil ile birlikte satın alırlarsa ödemeleri gereken ücret vergiler dahil yaklaşık olarak 4000 TL civarında olacak. Tabi ki bu yüksek fiyattan dolayı Türkiye şartlarında iPad Pro’ya sahip olmak bir hayli zor olacak. Bu da demek oluyor ki tablet satın almak isteyen kullanıcılar başka markalara yönelecek.

Apple Tarafından İndirim Bekleniyor

Şartlar böyle olunca Apple’ın iPad Pro fiyatlarında indirim yapması bekleniyor. Ancak Apple tarafından şuana kadar yapılmış bir açıklama yok.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?