iPad Pro’da USB-C Girişi Olabilir

1
673

Söylentiler ışığında ve küçük sızıntılarla şekillenen ve Apple’ın en büyük ekranlı tablet modeli olacağı söylenen iPad Pro için yeni görüntüler ortaya çıktı. Bu görüntülerle iPad Pro’nun büyük ekranının yanında şimdi de güçlü bir donanımsal farklılığa sahip olacağı söylentisi de başlamış oldu.

Apple’ın ilk defa yeni MacBook’lar da kullandığı USB-C bağlantı tipini iPad Pro’ya ait olduğu söylenen görüntülerde, yan tarafına eklemiş olduğu görülüyor.

ipad-pro-usb

Görüntüler Sina Weibo üzerinde bulundu ve kimi uzmana göre bu sadece şarj girişi. Wall Street Journal’ın da daha önce yaptığı habere göre Apple’ın USB-C portunu iPad modellerine eklemeyi düşündüğü rapor edilmişti. Bu sebeple ki görüntülerin gerçeği yansıtması söz konusu.

Apple iPad Pro’ya böyle bir ekleme yaparsa tablet destek aksesuarları, klavye ve mause ile birlikte tableti kullanmak mümkün olacak. Bu şekilde 12 inç seviyelerinde ki bir tabletin kullanım amacı farklılık kazanıp daha işlevsel hale gelmiş olacak. Ayrıca iPad Pro üzerinde ek bir şarj girişi de olabilir ya da bu girişin farklı bir özelliği de olabilir.

ipad-pro-model-2

ipad-pro-model

Görüntülerde mevcut iPad modellerinde olduğu gibi ses kontrol tuşları, kamera, mikrofon girişi ve hoparlör görülüyor. Bu yönü ile iPad Pro diğer iPad modelleri ile hemen hemen aynı yapıya sahip.

iPad Pro’nun A9X veya A8X işlemci, 2 GB RAM ve 12 inç üzerinde bir HD ekrana sahip olacağı düşünülüyor. Apple’ın iPad Pro’yu bu yıl Sonbahar’da tanıtması bekleniyor ve öncesinde daha fazla detayın geleceğini düşünüyoruz.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPad Patent Görselleri Önemli Detayları Ortaya Çıkardı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?