iPad Pro ve Apple Pencil için En İyi Çizim Uygulamaları

0
1637

iPad Pro ve Apple Pencil, dijital çizim için en güzel araçlar arasında yer alıyor. Hiç bir sanat geçmişi yaşamamış olsanız bile, iPad Pro ve Apple Pencil ile dijital çizim dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Çizim beceresi kazanmanın tek yolu, bunu tekrar tekrar yapmaktan geçiyor. iPad Pro ise başlangıç aşamasında işinizi kolaylaştıracak mükemmel bir araç olarak dikkat çekiyor. Ayrıca kalem ve defter gibi malzemeler için masraf yapmak zorunda da olmuyorsunuz.

Ama önce göz atmanız gereken çizim uygulamaları üzerinde konuşalım. Dijital resim yapmak için iPad Pro’nuzu kullanmak istiyorsanız, bu uygulamalar tam size göre!

Notlar

Notlar uygulamasında çizim yapmak

Apple’ın varsayılan Notlar uygulaması hem araçlar, hem tuval dokuları ve hem de renk toplama işlemlerinde sınırlı. Ancak ücretli bir uygulama satın almadan Apple Pencil ile eğlenmek isteyen herkes için güzel bir başlangıç uygulaması. Notlar uygulaması aynı zamanda App Store’daki diğer çizim uygulamaları arasında en düşük gecikme süresini sunuyor. Tabii bu hiç şaşırtıcı değil, çünkü uygulama en başından itibaren Apple Pencil’i birlikte çalışacak şekilde tasarlandı.

Linea

Iconfactory’nin Linea uygulaması kısa sürede iPad kullanıcıları arasında en sevilen çok amaçlı çizim uygulaması haline geldi. Linea kullanıcılara kurşun kalem, mürekkep ve işaretleyici seçeneklerinin yanında başlangıç katmanları seti, kolaylıkla özelleştirilebilir dışa aktarma seçenekleri, güzel bir renk paleti ve bir silgi sunuyor.

Photoshop benzeri tam özellikli bir uygulama yerine, dijital eskiz defteri üzerinde tecrübe kazanacağınız bir uygulama arıyorsanız, Linea sizin için gerçekten çok iyi bir seçenek olacak. Linea’da yapacağınız çizimleri PNG, JPG veya katmanlı PSD formatında kaydedebiliyorsunuz. Böylelikle projenizi iPad’in kapsamlı grafik uygulamalarından birine geçirmeden önce başlangıç yapmak için mükemmel bir fırsatınız oluyor.

FiftyThree Paper

FiftyThree Paper çizim uygulaması

Karalama yapmak veya not almak için çeşitli araçlar arıyorsanız, Paper mükemmel ve ücretsiz bir başlangıç uygulamasıdır. Kurşun kalem, mürekkep veya suluboya çizimleri için çeşitli seçenekler sunan Paper, Apple Pencil ile eşleştirildiğinde mükemmel uyumla çalışır. Ayrıca Paper tüm karalamaları ayrı dijital eskiz defterlerinde sınıflandırabilir ve istediğiniz çizimleri Paper’ın herkese açık paylaşım alanında, Adobe’nin Creative Cloud’unda veya OneNote’da paylaşabilirsiniz.

Paper’ın eksileri pek fazla değil, ancak dikkat çekenler arasında App Store’daki diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında Apple Pencil’ın gecikmesi süresi ve uygulamanın tam ekran çizim yapmak için ekranın tamamını kaplayamıyor oluşu yer alıyor. Ayrıca PSD gibi katmanlı ve PNG gibi şeffaf dışa aktarma seçenekleri de sunmuyor.

Procreate

Procreate çizim uygulaması

Notlar, Paper ve Linea fikirlerinizi eskiz üzerine yansıtmanıza ve düzenlemenize yardımcı olabilir. Ancak Procreate, bu fikirleri gerçeğe dönüştürmek için en mükemmel uygulamadır. Mac üzerinde pek çok açıdan Photoshop’a yakın bir uygulamadır ve gerçekten azımsanmayacak sayıda katman, özelleştirilebilir fırça ve şablon sunar.

Procreate gerçekten büyük görüntüleri PSD, JPG, PNG veya Procreate dosya biçiminde kaydetmenize ve buradan arkadaşlarınıza, müşterilerinize veya web üzerinde herhangi bir yere göndermenize veya paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca canlı yayın seçeneği ve baskıya hazır dışa aktarma biçimleri de sunar.

uMake

uMake çizim uygulaması

Animasyon gibi 3D modelleme diyemeyiz ancak iPad Pro‘da bazı 3D modeller oluşturmak istiyorsanız, uMake App Store’daki en iyi uygulamalardan bir tanesidir. Özel 3D şekiller oluşturma ve 2D görüntüleri içe aktarma ve onları 3D modeller haline getirme konusunda son derece yararlı ve kapsamlı eğitimler sunar. 3D modellemeyi öğrenmek istiyorsanız, iPad için daha iyi bir uygulama bulma konusunda çok zorlanacağınızın altını çizelim.

Pigment

Pigment çizim uygulaması

Pigment evde, iş yerinde ya da okuldaki boş zamanlarınızda, yapacak bir şey aradığınızda imdadınıza yetişen harika bir çizim uygulamasıdır. Basit çizimlerinizi eğlenceli hale getirmenizi sağlayacak binlerce çizim şekilleri sunan uygulama indirmek için ücretsizdir. Ancak desenler üzerinde çizim yapmak için aylık aboneliğe ihtiyacınız olacak.

İlginizi Çekebilir: iPad Pro 12.9 inç için En İyi Temperli Cam Ekran Koruyucuları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?