iPad Pro Ne Zaman Satılacak ? iPad Pro Türkiye Fiyatları

0
997

Apple’ın 9 Eylül tarihinde düzenlediği etkinliğinde ilk kez tanıtılan ve bugüne kadar ki en büyük ekranlı tableti olan iPad Pro‘nun Kasım ayından itibaren satışa sunulacağı Apple tarafından uzun zamandır söyleniyor. Kasım ayına gireceğimiz şu günlerde ise Apple hayranlarının iPad Pro konusundaki merakları giderek artıyor. Yeni nesil iPad Pro hakkındaki söylentileri sizler için bir araya getirdik.

iPad Pro Ne Zaman Çıkacak ?

Bazı tedarikçilerden ve Apple’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre iPad Pro’nun 11 Kasım tarihinde satışa çıkması muhtemel. Hemde iPhone 6S modelinde olduğu gibi Apple’ın ürünleri her ülke için farklı tarihte satışa çıkarması gibi bir yol izleyeceği düşünülmüyor. Aynen Apple TV’de olduğu gibi iPad Pro’nun da tüm dünyada aynı tarihte satışa çıkarılması bekleniyor. iPad Pro’nun 11 Kasım tarihinde hem internet mağazasında hemde Apple Store’larda satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

iPad Pro Ne Zaman Satılacak

iPad Pro Türkiye Fiyatı

iPad Pro‘nun Türkiye fiyatları hakkında henüz bir kesinlik olmasa da bazı yorumlar bu konuda da bulunuyor. Ancak iPad Pro’nun yurt dışında 32 GB Wifi modelinin 799 Dolar’dan satışa sunulacağı biliniyor. Şöyle bir karşılaştırma yapmak gerekirse, iPhone 6S yurt dışında 749 Dolar’dan satışa çıktığında, Türkiye’de 3500 TL’den satışa çıkmıştı. Yani iPad Pro’nun Türkiye fiyatının da 4000 TL’ye yaklaşık olması bekleniyor.

iPad Pro Özellikleri

iPad Pro’nun tanıtımı 9 Eylül tarihinde yapılmıştı. O zaman yapılan tanıtımı izlemek isteyenler için videoyu yazının sonuna ekliyorum. Ancak yine de kısaca iPad Pro’nun özelliklerinden bahsetmek gerekirse en dikkat çeken özelliği ekranının büyüklüğü. iPad Pro 12.9 inçlik bir ekrana sahip olacak ve bugüne kadar ki en büyük ekranlı iPad olma özelliğine sahip olacak.

A9X İşlemciye Sahip

iPad Pro Apple’ın yeni nesil işlemcileri olan A9X işlemciye sahip ve iPad Air 2’ye göre yaklaşık olarak 2 kat daha hızlı bir işlemciye sahip. Güçlü işlemcisi sayesinde en zor uygulamaları bile kolaylıkla çalıştırabilen iPad Pro ile Adobe Photoshop gibi profesyonel fotoğraf düzenleme programlarını kullanmakta mümkün.

4K Video Çekebiliyor

iPhone 6S’de olduğu gibi iPad Pro ile de 4K görüntü kalitesine sahip video çekmek mümkün. Ancak 4K Video çekimini doyasıya yaşayabilmek için 32 GB’lık modelin hafızasının ne kadar yeterli geleceği ise tartışılır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?