Force Touch Desteği ile iPad Pro’nun ve Stylus Kalemin Üretimine Başlanıyor

0
554

Adından uzun zamandır söz ettiren Apple’ın 12.9 inçlik iPad Pro’su hakkında KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo yeni bir söylenti ortaya attı. Kuo’ya göre Eylül veya Ekim ayında iPad Pro’nun seri üretimine başlanılacak.

Apple’ın iPad Pro’ya Force Touch desteği vereceğini belirten analist, ayrıca iPad Pro ile uyumlu Stylus kalem aksesuarınında geleceğine inanıyor. Kuo, Cheng UEI kalem üreticisinin özel montaj haklarını alacağını iddia ediyor. Analist ayrıca düşen satışlar karşısında Apple‘ın Force Touch teknolojisini yaygınlaştırma niyetinde olduğunu, Apple Watch ve MacBook gibi ürünlerde Force Touch’ın kullanılmasının nedeninin bu olduğunu söylüyor. Apple’ın gelecekte tüm ürünlerinde Force Touch teknolojisine yer vereceğinin altını çiziyor.

Geçen yılda adından söz ettiren iPad Pro ilk önce 12.2 inç ekran boyutuna sahip olacağı ile ilgili söylentilerle ortaya çıkmıştı ama son raporlarda 12.9 inç ekran boyutuna sahip olacağı belirtiliyor. Kuo’ya göre iPad Pro artık hazır ve Eylül/Ekim ayında seri üretimine başlanacak. iPad Pro’nun lansman tarihi ile ilgili henüz bir detay verilmiş değil.

İLGİLİ HABER:  iPad Mini 4 Hakkında Detaylar Gelmeye Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?