iPad Pro; 13.4 + sürümlerde yeniden başlatma sorunu yaşanıyor

0
92

Uluslararası Apple forumlarında birçok 10.5 inç iPad Pro kullanıcısı cihazlarının iPadOS 13.4 ve sonraki sürümlerde sürekli yeniden başlama sorunu yaşadığını rapor ettiler. Bu konuda ilk açıklama NoteBook Check sitesinden geldi:

” Birçok İpad Pro kullanıcısı işletim sistemi güncellemesinin ardından çoklu görev (multitasking) konusunda sorun yaşamaya başladı. Apple kullanıcı forumlarına bakıldığında bu sorunun 10.5 inç iPad Pro’larda ve iOS 13.4 ve üstü işletim sistemlerinde yaşandığı görülüyor. Testimize göre iPad Pro 10.5 inç modeller her 180 saniyede bir yeniden başlıyor. Bu sorun iPad OS 13.3.1’de yoktu ancak iPad OS 13.4’e yükseltilen tabletlerde yaşanmaya başladı. Sorun iOS 13.4.1 sürümünde de devam ediyor.  Apple cihaz kulanıcılarını bu sorunun donanımsal bir sorun olabileceği yönünde uyardı. Ancak bu cihazları tekrar iOS 13.3.1 sürümüne geri döndürdüğümüzde sorunun ortadan kalktığını gördük. Sorun son 13.5 güncellemesiyle halen ortadan kalkmış değil.”

Bazı Apple kullanıcıları Apple’ın tanı aracının herhangi bir donanım sorunu tespit edemediğini yazmış. Göründüğü kadarıyla yazılımsal bir sorunla karşı karşıyayız. Ancak forumlarda hard reset, DFU üzerinden factory reset gibi yöntemlerin işe yaramadığı yazılmış. Bazı yerlerde garip bir çözüm olarak pile yakın yerlerin sıkıştırılması ile sorunun ortadan kalktığı yazılmış. Bu yöntemin en fazla geçici bir çözüm olduğunu söyleyelim. Bunu tavsiye etmiyoruz.

Sorun yaşayan bazı 10.5 inç iPad Pro kullanıcıları 13.3.1 sürümüne geri dönerek bu sorundan kurtulabiliyorlar. Şimdilik en etkili çözüm yöntemi bu. Ancak Apple 13.5 sürümünden önceki sürümlerin imzasını kaldırmış. Yani bu çözüm de standart bir iPad kullanıcısı için geçerli değil. Şimdilik yapılacak tek şey Apple’ın yeni bir güncelleme ile bu sorunu çözmesini beklemek.

Sitemizi takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Apple bu sorun içi bir çözüm yayınladığında bunu en kısa sürede kullanıcılarımıza duyuracağız.

Önceki İçerikApple Powerbeats Pro Yeni Renkleri ve Fiyatı
Sonraki İçerikApple Watch Alarm Kurma ve Yönetme
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?