iPad Mini Dayanıklılık Testi Yayınlandı

0
125

Apple, kısa bir süre önce tabet modelleri için önemli bir yenileme gerçekleştirdi. Uzun süredir yenilenmeyen uygun fiyatlı iPad Mini modellerine yeni seriler eklendi. iPad Mini 5 olarak tanıtılan yeni modelin, kendi alanı için önemli düzenlemelerle beraber geldiğini gördük.

Serinin satışa çıkmasının hemen ardından ise bu model için testlerde yapılmaya başlandı. Bu kez yapılan test, Apple’ın dayanıklılık konusunda ne kadar başarılı olabildiğini ortaya koyuyor.

iPad Mini Ne Kadar Dayanıklı?

Bu konuda tecrübeli olan kanallardan biri olan JerryRigEverything tarafından yapılan paylaşımla beraber iPad Mini 5 modelinin ne kadar dayanıklı olduğunu da öğrenmiş olduk. Yapılan teste tabletin, ekranının istenen seviyede dayanıklı olduğu görülüyor.

Apple’ın diğer tablet modellerinde olduğu gibi bu modelde de 5.seviyeye kadar koruma sunulmakta. 5.seviyeye kadar tabletin ekranında herhangi bir çizik ya da derinlemesine bir hasar meydana gelmiyor. Gorilla Glass koruması olmamasına karşın 6.seviyeye kadar dayanan ekranlardan söz ediyoruz. Tabii ki 5.seviyeden sonra çizikler başlıyor.

Tabletin ekranı genel olarak dayanıklı ama yine bükülme testlerine karşı oldukça başarısız bir model sunulduğunu görüyoruz. iPad Mini 5, tıpkı 2018 iPad Pro modelinde olduğu gibi kolayca bükülebiliyor. Bunun için tablete biraz güç uygulamak yetiyor.

Metal kasanın da çizilmelere karşı herhangi bir koruması yok. Bükülme dışında metal kasanın da çok kolay bir şekilde çizildiğini görüyoruz. Arka kamerada yine beklentilerin altında kalıyor ve çok çabuk bir şekilde çizilebiliyor.

Aynı durum ön kamera ve Touch ID sensörleri için geçerli değil. Genel olarak bu kısımlarda istenen dayanıklılık elde edilmiş gibi duruyor. Genel bir değerlendirmeden sonra, dilerseniz sizi dayanıklılık testi ile baş başa bırakalım. Gerisine siz karar verin.

İLGİLİ HABER:  iPad Pro 2018 için Geri Sayım Başladı - Yeni Bilgiler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?