iPad Mini Alacaklar İçin Çok Önemli Uyarı

0
108

Akıllı telefon alanında olduğu gibi tablet alanında da Apple’ın kalıcı bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Akıllı telefon satışlarında Samsung’un arkasında yer alan markanın tablet alanında ise iPad serileriyle beraber ilk sırada yer aldığını biliyoruz. Dünyanın en çok tablet satan markası olan Apple’ın hayliyle tablet teknolojisinde atacağı adımlarda merakla takip ediliyor. Bu noktada uzun süredir markanın tanıtması beklenen yeni seri 10.5 inç iPad modelinin de ne kadar merakla beklendiğini görebiliyoruz. Herkes markanın yeni tabletlerini beklerken Apple’ın raporlarında yer alan tablet detayları ise gündemi bir hayli değiştirecek cinsten.

iPad Mini Modelinin Desteği Son Buluyor

Raporlara göre Apple akıllı telefonlarında çok daha geniş ekran kullanacak. Markanın çok daha geniş ekranlara sahip olan akıllı telefonlara yer vermesinin sonrasında tablet sektöründe ara modeller için yeni kararlar aldığı ortaya çıktı. Bu karar ise biraz daha küçük boyutlu olması nedeniyle ara model olarak gösterilen iPad Mini serisi için alınmış durumda. Apple’ın yeni stratejisi gereğince bundan sonra iPad Mini serilerinin yenilenmeyeceği ortaya çıktı.

ipad mini

Yenilenmeyecek olan tabletlerin bu haberiyle beraber gelmesi beklenen yeni bir iPad Mini modelinin de iptal edildiği bile belirtiliyor. Bunun dışında mevcut iPad Mini serileri içinde haberler var. Zaten belli ölçüde desteği kesilmiş olan iPad Mini serilerinin son modeller dahil olmak üzere çok kısa süre içerisinde hem güncelleme desteğinin hem de genel desteğinin son bulacağı görüldü. Raporlarda yer alan detaylara göre iPad Mini modelleri bundan sonra güncelleme almayacak. Haliyle bu durum iPad Mini serisinin rafa kalkacağını da gösteriyor.

Yeni iPad Mini Almak Mantıklı Mı?

Bu noktada açıklanan bilgiler şu an için Apple tarafından doğrulanmadığı için hala kullanıcılardan iPad Mini almak mantıklı mı soruları geliyor. Eğer iddialar doğruysa ki kaynaklar oldukça sağlam, bu durumda iPad Mini almanın gereksiz olacağını ve yanlış bir hamle olacağı yorumunu yapabiliriz. Özellikle güncelleme desteğinin sadece iOS olarak değil güvenlik güncellemeleri olarak da kesilmesi ciddi sorunlara neden olacaktır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?