iPad Mini 6 için Sevindiren İddialar Gelmeye Başladı

0
91

Apple’ın etkinliği için güzel haberler gelmeye devam ediyor. Yarın düzenlenecek olan etkinliğin sırasında bir de tablet geleceği söyleniyor. Bu tabletin iPad Mini 6 olması muhtemel. Bu zamana kadar gelen iddialarda Mini 6 serisi için bazı özellikler ortaya çıkmıştı.

Teknik özellikler konusunda ortaya çıkan iddialar bir yana, şimdi de tabletin kalem desteği konusunda bazı bilgiler geldi. Yine iddialara göre Mini serisi de artık yeni nesil kalem desteğine kavuşabilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 3 Tasarımı Böyle Olabilir

iPad Mini 6 2.nesil Akıllı Kalem Desteğiyle mi Gelecek?

Ming Chi Kuo tarafından yapılan paylaşımda yeni tabletin 2.nesil Apple Pencil desteğine sahip olacağı söylendi. Mini LED bir ekran kullanacağı da iddia edilen tabletin ekran kısmında boyut olarak 7.9 inç gibi bir boyut sunması bekleniyor.

2048 X 1536 piksel çözünürlük değerinin olması beklenen tabletin, ekran kısmında değişen teknolojisi sayesinde Apple Pencil 2 desteğinin olacağı iddiası var. Ünlü analiste göre böyle bir seçimin yapılması, tabletin satışlarının ciddi oranda artış göstermesi demek oluyor.

Air, Pro ve ana seri bir yana Mini modellerinde de böyle bir tercih olması, serilere bakışı da değiştirecektir. Aslında kalemlerde çok büyük bir fark söz konusu değil ama bu aynı zamanda ekran teknolojisinde de bir değişimin gerçekleştirileceğinin sinyallerini vermiş oluyor.

iPad Mini 6

iPad Mini 6 modelinde yer alacak işlemci ve RAM miktarı noktasında da önemli açıklamalar var. İddialara göre modelde A15 Bionic işlemci yer alacak ve 6 GB RAM miktarına da yer verilecek. Bu da demek oluyor ki adı mini olsa da teknik özellikler Pro seviyesinde olacak.

Bakalım iddialar ne kadar doğruyu yansıtıyor. Artık çok az bir süre kaldı. Tanıtımın hemen arkasından bir daha bakarız, değerlendiririz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?