iPad İçin Yeni Detaylar Belli Olmaya Başladı

0
72

Apple’ın hem yeni seri bilgisayarlarının hem yeni seri akıllı saatlerinin hem de yeni seri iPhone akıllı telefonlarının piyasaya çıkışını yapması markanın artık bir sonraki modeller için çalışmaya başlamasına neden oldu. Hemen herkes artık Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonları, Apple Watch 3 akıllı saatleri gibi bir sonraki serilerine yoğunlaşmışken aslında Apple’ın başka bir model üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı. Her ne kadar son dönemde Pazar payının bir hayli düşmeye başladığı söylense de Apple’ın hazırlıklarına tüm hızı ile devam ettiği yeni ürünün ise Apple iPad serisi tabletler olduğunu belirtelim.

Menü Tuşu Yer Almayabilir

Diğer tüm elektronik cihazlarının yeni modellerini tanıtmasıyla gözlerin artık iPad için düşünülen yeni modele çevrildi. Apple’ın ise yeni modelde nasıl bir değişiklikler yapacağı ve ne gibi bir ürünün de piyasaya sürüleceği yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Henüz yeni seri iPad modellerinin hem piyasaya çıkış tarihi belli değil hem de fiyatları belli değil. Fakat yeni seride kullanılacağı iddia edilen bazı özelliklerin de yavaş yavaş ortaya çıktığını da belirtelim.

apple-ipad-pro

Bu noktada Apple’ın yeni seri tabletlerinde ilk olarak 10.5 inç ekran seçeneği sunacağı belirtilmişti. 10.5 inç ekran modeli ile bu alanda bir ilke imza atacağı düşünülen Apple’ın tablet serilerinde düşündüğü tek yeniliğinde bu olmadığını da söylemek gerekiyor. Zira ortaya atılan son iddialara göre Apple, yeni seride alışkın olduğumuz menü tuşunu tamamen kaldıracak.

Menü tuşunun kaldırılmasının ardından Apple’ın iPhone modelleri için düşünülen ana ekranda menü tuşu teknolojisini kullanacağı düşünülüyor. Yani diğer bir söylemle Apple’ın ana ekran tuşu artık ekranın her bölümünde kullanılabilecek. Touch ID özelliğinin de bu sayede tüm ekran üzerinde herhangi bir bölgede kullanılabileceği düşünülen modelin bir diğer farkının ise çerçevesi olduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 2: FaceTime, Genişletilmiş Wi-Fi Yetenekleri ve Daha Fazlası ile Geliyor

Ana hatları ile çerçevesiz bir tasarıma sahip olan cihazları piyasaya süreceği düşünülen Apple’ın çerçevesiz bir tasarımı kullanması da serinin daha ince olmasını sağlayacak gibi. Tüm bunlar için ise tanıtımı beklemek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?