iPad Fare Desteğiyle Çok Daha Yetenekli

0
299

Apple’ın yeni yazılımları için denemeler başladı. Yazılımların geliştirici sürümleri yayınlanmaya başladı. Geliştirici sürümlerinin yayınlanmış olması, söz konusu yazılımların içerisinde yer alan özellikleri daha iyi anlamamızı sağlıyor.

Bu noktada en çok dikkat çeken yazılım ise iPadOS yazılımı oldu. iPad için yeni bir dönem olarak gösterebileceğimiz işletim sistemi, başta fare desteğini getirmiş oldu. Bunun dışında SD kart ve USB bellek desteğinin de kullanıma girdiğini gördük.

Böyle değerlendirdiğimiz zaman iPad ile bilgisayarlar arasındaki fark kapanmış durumda. Hatta iPad yavaş yavaş öne geçecek gibi gözüküyor.

Fare Desteği Görüntülendi

Son olarak bir geliştirici sosyal medya hesabı üzerinden iPadOS ile gelen fare desteğinin neler sağladığını ortaya koymuş oldu. Geliştirici tarafından yapılan paylaşıma bakacak olursak, iPad üzerinde fare kullanmak oldukça kolay olacak.

Apple Magic Mouse modelinin kullanıldığı ve mouse modelinin Bluetooth üzerinden bağlandığını açıklayan geliştirici, sorunsuz kullanım sunulduğunu da kanıtlamış oldu.

Burada bir detay daha verelim. Mouse desteği sadece Bluetooth bağlantısı üzerinden verilmedi. USB üzerinden de kablolu olarak farenizi kullanmanız mümkün olacak.

Bu kısımda herhangi bir sınırlama olmayacak. Yapılan ilk testlerde de her iki bağlantının da desteklendiğini net bir şekilde görebiliyoruz. Akıllı kalem artısı ve Mouse desteği artısıyla beraber daha da öne çıkmasını beklediğimiz iPadOS işletim sisteminin daha ne gibi artıları olacağını zaman gösterecek.

İLGİLİ HABER:  AirPods 2 Sesleri Gelmeye Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?