iPad Air 3 Ücretsiz Değişim Programı Başlatıldı

0
484

Apple, ürünlerinde genel bir sorun olduğu zaman tamir programları başlata biliyor. Daha önce iPhone akıllı telefonları için birçok kez ücretsiz onarım programı başlatıldığını görmüştük. Şimdi ise bir başka seri olan iPad Air 3 için ücretsiz onarım programının başlatıldığı açıklandı. Paylaşılan bilgilere göre tablet serisinde genel bir sorun var ve bu nedenle kullanıcılar ücretsiz olarak onarım desteği alabilecek.

iPad Air 3 Ücretsiz Onarım Desteği Detayları

Geçtiğimiz yıl Mart ayında tanıtımı yapılan 10.5 inçlik iPad Air 3 modelinde ekran sorunu olduğu açıklandı. Cihazın ekranı kısmında yer alan sorun nedeniyle, cihaz aniden kapanabiliyor ve bir kez daha ekranın açılması mümkün olmuyor.

Ekranda yaşanan bu güç sıkıntısının neden yaşandığı konusunda ise kesin bir bilgi paylaşımı yapılmış değil. Sorunun kalıcı olup olmadığı da bilinmiyor. Bu nedenle Apple’ın tamir programını başlattığı açıklandı.

Sorundan etkilenen iPad Air 3 modellerinin ise Mart 2019 ile Ekim 2019 tarihleri arasında satılan modeller olduğu açıklandı. Sorun yaşayan kullanıcıların ücretsiz olarak değişim alması mümkün olacak. Ekranda kararma veya bir flaş etkisi görürseniz, yetkili bir Apple servisine başvurmanız gerekiyor.

iPad Air 3

Değişim programı kapsamında kullanıcıların herhangi bir ücret ödemesi gerekmeyecek. Sadece servise başvurulması yeterli olacak. Sorunun ekrandan kaynaklı bir sıkıntı olduğu anlaşılacak olursa, dediğimiz gibi doğrudan değişim almak mümkün olacak.

Şunu da belirtelim ki Apple bu değişim kampanyasının sadece 2 yıllık geçerliliği olacağını açıkladı. Firma tarafından paylaşılan bilgilere göre 2021 Mart ayına kadar değişiklik yapmak gerekecek. Onarım programının 2021 yılından sonra geçerliliği olmayacak. Cihazınızda bu yönde bir sorun olsa bile ücretli bir şekilde değişim yapabileceksiniz. Bu yüzden sorun yaşayan kullanıcıların elini çabuk tutması gerekiyor.

Önceki İçerikiPhone 7’de Android 10 Çalıştırmak
Sonraki İçerikiPhone 12 için İlk Bilgiler Ortaya Çıkmaya Başladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?