Ana Sayfa Haberler iPad 9 Tanıtıldı! Tablette Yeni Özellikler Neler?

iPad 9 Tanıtıldı! Tablette Yeni Özellikler Neler?

0
61

Apple’ın iPad serisini yenilemesini bekliyorduk. Beklendiği gibi yapıldı ve tablet nesilleri değişti. Markanın yeni tableti iPad 9 oldu. 2021 olarak isimlendirilebilecek olan tabletin, daha çok teknik açıdan yenilendiğini görüyoruz.

Seri tasarım açısından çok büyük farklarla gelmiyor. Tasarım konusunda yine çerçeveli ve yuvarlatılmış olan tasarımın aynen devam ettiğini görüyoruz. Touch ID tasarımının da yine devam ettiğini ve yerli yerinde kaldığını anladık.

İlginizi Çekebilir: Apple’dan iPhone Sahiplerine Motosiklet Uyarısı

iPad 9 Teknik Özelliklerinde Neler Değişti?

Yeni tablet modelinde çok büyük bir tasarım değişikliği olmadığından ekran konusunda da öyle büyük bir değişiklik yapılmamış. 10.2 inçlik ekran boyutu devam ediyor ve çözünürlük değerinde de bir değişiklik söz konusu değil.

Yansıtmasız olan ekranda yine 500 nit değerini görüyoruz. Buralarda da çok büyük değişiklikler olmadığını anlıyoruz. Yine True Tone teknolojisinin de devam ettiğini eklemiş olalım.

Asıl değişiklik dediğimiz gibi teknik kısımda. Seri teknik olarak Apple A13 işlemcisine geçiş yapmış durumda.

2+4 şeklinde 6 çekirdekli olan işlemci ile beraber hem GPU gücünde hem de CPU gücünde artış yaşanacak. Yeni işlemci ile beraber seri %20 oranında daha yüksek performans gösterecek ve bu şekilde eski serinin çok daha önüne çıkmış olacak.

iPad 9

Tabletin teknik açıdan değişen en önemli kısmı ise kamerası. Artık ön kısımda da 12 MP değerinde bir kamera yer alıyor. 122 dereceye kadar geniş açılı olan kamera, Center Stage destekli ve sahne odaklama özellikli.

Onun dışında arka kamerada ise 8 MP değerinde bir kamera tercihi yapılmış durumda. Burada da aslında çok büyük bir değişiklik olmadığını görüyoruz.

Zaten serinin incelemesini de ele alacağız. Şimdilik iPad 9 modelinde yer verilen özellikler bu şekilde diyelim. Unutmadan serinin fiyatının 64 GB versiyonla beraber 329 dolardan başladığını da eklemiş olalım.

YORUM YOK

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?