iOS ve iPadOS 15.0-15.1.1 için geçerli Cheyote jailbreak göründü

0
69

Odissey Team’in geliştirdiği iOS ve iPadOS 15.0-15.1.1 jailbreak arayüzü Twitter üzerinde paylaşıldı. Bu jailbreak’ın adı Cheyote.

Odyssey Ekibi daha önce de jailbreak yayınlamıştı. Bu jailbreak ise Odyssey14 olarak anılıyordu. Henüz piyasaya sürülecek bir ETA olmasa da, resmi isim ataması ve kullanıcı arayüzünün açıklanması, jailbreak’in tamamlanmak üzere olduğunun ve yakın gelecekte yayınlanması gerektiğinin işaretleri olarak görülebilir.

Odyssey Ekibinin attığı Tweetde, bize Taurine ve Odyssey jailbreak arayüzlerinin zaten neye benzediğini hatırlatan yeşil ve sarı bir arayüz gösteriyor. Kullanılan yazı tipinin biraz farklı görüünüyor fakat kullanıcılar, Odyssey Team’in mevcut jailbreak uygulamalarında da renk düzenini jailbreak uygulamasının dahili ayarlarından değiştirebiliyorlar.

Not: Cheyote jailbreak ile ilgili tüm güncellemeler @OdysseyTeam_ Twitter hesabı üzerinden yapılacaktır. Bu ekibe ait olmayan sahte hesaplara da dikkat edin.

Cheyote

Cheyote uygulamasının ayarlarında şunlar da var:

  • Jailbreak tweak’lerini etkinleştirme ve devre dışı bırakma
  • Sistemi jailbreak’li sistemden stoğa geri yükleme
  • Günlük penceresini etkinleştirme veya devre dışı bırakma
  • Farklı önceden ayarlanmış temalar arasında seçim yapma
  • Arayüz gradyanı için en fazla iki farklı özel renk seçme

CoolStar tarafından son birkaç ay içinde paylaşılan sayısız durum güncellemesinden pek çok kişinin beklediği gibi, Cheyote jailbreak’in gerçekten de rootsız olacağını ve başlangıçta iOS ve iPadOS 15.0-15.1’i destekleyeceğini belirtiyor. Bu yılın başlarında yayınlanan bir açıktan yararlanmaya dayalı olarak tüm cihazlarda iOS ve iPadOS 15.3.1’e kadar desteği dahil etme olasılığı da var ancak be şimdilik kesin değil.

iDownloadBlog’a ayrıca Cheyote jailbreak uygulamasının kullanıcı arayüzünün piyasaya sürüldükten yaklaşık iki hafta sonra açık kaynaklı olacağı ve jailbreak’in kalan bileşenlerinin daha uzun süre açık kaynaklı olacağı söylendi.

Önceki İçerikPUBG Güncelleme Geliyor! PUBG 18.2 Güncellemesi Ne Zaman?
Sonraki İçerikOculus Quest 3 rehberi- Ne zaman çıkacak? Özellikleri
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?