iOS Spotify Uyku Modu Nasıl Kullanılır?

0
584

Spotify uygulaması ile Apple Music uygulaması arasında bir çekişme olduğu tartışılmaz. Her iki platformda öne geçmek adına güzel adımlar atıyor. Apple bu konuda son olarak sosyal yönünü kullanmış ve Apple Music ödüllerini duyurmuştu. Hemen sonrasında iOS Spotify sürümü için ise işlevsel bir özellik sunuldu. Daha önce Android sürümü için sunulan özelliklerden biri olan uyku modu özelliği, şimdi ise iOS sürümü için yayınlandı. Peki, iOS Spotify uyku modu nasıl kullanılır? Buna geçelim.

iOS Spotify Uyku Modu Nedir?

Öncelikle uyku modunun ne olduğundan söz edelim. Dediğimiz gibi uyku modu daha önce Android işletim sisteminde kullanılmış olan bir mod. Bu mod sayesinde kullanıcılar uyku zamanlayıcısı kullanabiliyor. Diyelim ki yatarken müzik dinliyorsunuz ve bir listeniz var.

iOS Spotify uyku modu

Normal şartlar altında siz uyusanız bile liste çalmaya devam ediyor. Uyku modu sayesinde, bir zamanlama yaparak uyuma sürenize göre müziğin kendiliğinden durmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu detayı verdikten sonra özelliğin nasıl kullanılacağına bakalım.

Uyku Modu Nasıl Kullanılır?

  • iOS Spotify uygulamasını başlatın.
  • Çalmasını istediğiniz listenizi ya da şarkınızı çalın.
  • “Şimdi Çalınıyor” ekranına giriş yapın.
  • Direkt bir müzik dinliyorsanız sağ üst köşede üç nokta yer aldığını göreceksiniz. Eğer bir podcast dinliyorsanız da sağ alt köşede yer alan “ay” sekmesine tıklayın.

iOS Spotify uyku modu

  • Karşınıza gelen menüden en alt kısma doğru “uyku zamanlayıcısı” özelliğini seçin.
  • Çalınan müziklerin kapanması için bir süre belirlemesi yapın. Seçim yapmanız için 5 dakika ile 60 dakika arasında farklı süreler sunuluyor.
  • Bu ayarlamayı yaptıktan sonra yürütme butonlarının yanında bir ay simgesinin yani uyku simgesinin yer aldığını göreceksiniz.
  • İsterseniz uyku modunu Bunun için zamanlayıcıyı kapat menüsünü kullanmanız yeterli olacaktır.

iOS Spotify uyku modu

iOS Spotify uyku modu ayarlama için yapacağınız işlemler bunlar. Bu işlemlerin dışında bir detaydan daha söz edelim. Eğer uygulamaya girdiğiniz zaman, uyku modunu göremiyorsanız güncellemeleri kontrol etmeniz lazım. iOS sürümü için uygulamanın güncellemeleri sunuldu ancak güncellemeler bölge bölge yayınlandığı için ilk etapta güncellemeyi alamayabilirsiniz. Bunun için bir süre daha beklemeniz gerekebilir.

Önceki İçerikiPhone 11 Pro’da Güvenlik Açığı Çıktı
Sonraki İçerikQualcomm 5G’li iPhone için Beklenmedik Açıklama Yaptı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?