iOS Ram Temizliği Nasıl Yapılır ?

0
3351

iPhone ve iPad cihazlarımız uzun süre açık kaldıklarında bir süre sonra bazı sorunlarla karşılaşmaya başlarız. Bazen iPhone ile arama yaptığımızda kilitlenmeler ya da iPhone’un bazı özellikleri konusunda kısıtlamalar gibi sorunlarla karşılaşırız. Bu sorunların temel nedeni iPhone ve iPad’in raminin dolmuş olmasıdır.

iOS İşletim sistemi aslında ram temizliği konusunda en titiz çalışan işletim sistemidir. Ancak uzun zaman boyunca cihazı açıp kapatmadığımız için veya restart yapmadığımız için işletim sistemi ne kadar iyi olursa olsun eksik kalabilir.

iOS Ram Temizliği Nasıl Yapılır ?

Ram temizliği yapmak aslında çok kolay. Yapmanız gerken şey cihazın açma kapama tuşuna ve Home tuşuna aynı anda basılı tutmak. Bir süre sonra cihazınız kapanacak ve tekrar ekrana Apple Logosu gelecek daha sonra da ana ekran gelecek. İşte tüm yapmanız gereken bu. Bu aşamadan sonra daha önce karşılaştığınız sorunların büyük bir çoğuyla karşılaşmayacaksınız.

iPhone Önbellek Temizleme

Şunu da unutmamak gerekir ki sağlıklı bir iPhone veya iPad cihazına sahip olmak için cihazlarınızı belli aralıklarla tamamen kapatıp yeniden açmanızı tavsiye ederiz. En azından haftada sadece bir kere bile kapatıp açmanız cihazınızın ömrünü büyük ölçüde arttıracaktır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?