iOS OneDrive Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

0
60

Geçtiğimiz günlerde iOS işletim sistemi için Microsoft mail servisi olan Outlook güncellemesi almıştı. Mail servisi için gelen güncelleme sonrasında ise kısa süre sonra yeni bir güncelleme haberi daha geldi. Bu kez güncelleme alan uygulama ise OneDrive oldu.

Bulut depolama uygulaması olarak bildiğimiz OneDrive bugün itibariyle yeni sürüme güncellendi. iOS için yayınlanan yeni güncelleme ile beraber Apple kullanıcılarına da birçok yeni özellik sunulduğunu da belirtelim. Söz konusu güncelleme ile ilk dikkat çeken ise GIF desteği oldu.

GIF Desteği Geldi

İlk olarak yeni iOS sürümüne OneDrive GIF desteği eklenti. Hareketli resim olarak bildiğimiz GIF kullanımının bir hayli artış gösterdiğini düşünecek olursak OneDrive tarafından atılmış olan bu adım epey bir beğeni toplayacak gibi. Bunun dışında OneDrive güncellemesi ile beraber gelen bir diğer yenilik ise hesap değiştirme konusunda oldu.

OneDrive iOS

Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri konulardan birisi olarak bilinen hesap değiştirme özelliği için artık tek bir tuş kullanmanız yeterli olacak. “Ben” menüsü ile beraber artık kullanıcılar sadece istedikleri hesap kullanımlarını seçerek hesapları arasında geçiş yapabilecekler.

Bu işlem bir hayli kolaylaştırılmış durumda. iOS OneDrive için bunun dışında gelen bir diğer yenilik ise ön izleme opsiyonu. Site bölümü için geçerli olan özellikte anlık olarak ön izleme yapabileceksiniz.

Çökme Sorunlarına Son

Çok fazla yenilik getirmemiş gibi gözükse de aslında ana 3 değişiklik sunan uygulamanın yeniliklerinin dışında OneDrive sisteminde yaşanan çökme ve çalışmayı durdurma sorunlarının da önüne geçtiğini belirtelim. Özellikle dosya yüklerken bu tarz bir sorun yaşıyorsanız yeni güncellemeyi mutlaka yapmanız gerekiyor. OneDrive güncelleme sonrasında tüm bu sorunlardan kurtuluyor.

 

İLGİLİ HABER:  iPhone için Sınırlı Süre ile Ücretsiz Olan 9 Uygulama

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?