iOS için Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı !

0
530

Apple’ın sürekli üzerinde çalıştığı mobil işletim sistemi olan iOS 9 için güvenlik güncellemesi sessiz sedasız yayınlandı. Yapılan bu güncelleme ile iOS 9 işletim sistemi aslında yüzden fazla açığı olduğu da anlaşılmış oldu. Ancak bu güncelleme ile fark edilen bütün güvenlik açıkları kapatıldı.

iOS 9’daki Hangi Açıklar Kapatıldı ?

  • Safari web tarayıcısında tespit edilen 30’dan fazla açık kapatıldı. ( Bunlardan birisinde zararlı web siteleri web adreslerini başka bir siteye ait gibi gösterip, kullanıcıları yanıltabiliyorlardı. )
  • Her ne kadar ülkemizde kullanılamıyor olsada Apple Pay ile yapılan son alışverişler bazı açıklar nedeniyle kötü niyetli kişiler tarafından görülebiliyordu. Bu güvenlik güncellemesi ile bu açık da kapatıldı.
  • Game Center‘da yer alan bir açık nedeniyle kötü niyetli kişiler sizin e-posta adresinize erişim sağlayabiliyorlardı. Bu güncelleme ile yine bu açık da kapatılmış oldu.

Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yüklenir ?

Bu güncellemenin cihazınıza yüklenmesi için sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yok. iPhone ve iPad’ler internet üzerinden bu güncellemeyi otomatik olarak aldılar ve yüklediler.

Gideriler açıkların tam listesine Apple resmi sitesinde yer veriyor. Bu listeye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?