iOS için Android Wear Yakın Zamanda Kullanılabilir Olacak

0
694

Bu yılın başlarında iOS için Google’ın Android Wear üzerinde çalışmalar yaptığı söylentisi ortaya atılmış ve konu ile ilgili pek çok haber sitesinde detay verilmişti. Google’dan son gelen bilgiler bu söylentiyi doğrularken, iOS için Android Wear çalışmalarında sona gelindiğini gösterdi.

 iPhone, Android Wear’la bir uygulama aracılığı ile bağlantı kuracak ve Apple Watch’da olduğu gibi bildirimler ve çok daha fonksiyonu kullanmamızı sağlayacak. Aşağıdaki görselde FaceTime ile yapılan aramanın bildirimi Android Wear üzerinde görülüyor;
image
Android Wear, Android’de ki yerleşik uygulamalarla olduğu gibi iOS’ta ki yerleşik uygulamalarla da tam entegre çalışacağı düşünülüyor ki olması da gereken bu.

Google proje üzerindeki çalışmalarını tamamladıktan sonra App Store’a uygulamasını gönderecek ve Apple Watch’la doğrudan rekabet içerisine girecek. Rekabetin nasıl bir sonuç vereceği bilinmiyor.

Apple’ın bu gelişme karşısında nasıl bir tepki vereceği de merak konusu. Malumunuz Apple ve Google arasında büyük bir rekabet var ve özellikle rakibine karşın Apple daha yaptırımcı davranıyor. En son Google Maps’in iOS üzerinde yükselişine dur demek için kendi özel harita servisini kullanıma açmıştı. 

 Android Wear’a iOS desteğinin gelmesinin ardından başta Samsung ve LG dahil olmak üzere pek çok firma iPhone için kendi akıllı saatlerini hazırlayıp, kullanıma sunabilir. Google’ın bu gelişmeyi resmi olarak ne zaman duyuracağı bilinmiyor ama Mayıs ayı sonlarında şirketin I/O geliştirici konferansı sırasında duyurulması mümkün.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?