iOS’un Geliştirici Betalarını Yüklemeli miyim?

0
84

iPhone, iPad, Mac veya Apple Watch Ürününüze iOS’un Geliştirici Betalarını Yüklemeyin

iOS cihazınızın donma ve kasma gibi problemler yaşamasını istemiyorsanız, iPhone, iPad, Mac ya da Apple Watch gibi cihazlarınıza iOS’un geliştiriciler için yayınlanan Beta versiyonlarını yüklememenizi öneriyoruz.

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da iOS işletim sistemini yüzlerce yeni özellikle donatarak iOS 11 Beta adıyla yayınladı. Ancak yayınlanan sürüm, adından da anlaşılacağı üzere bir Beta’ydı ve özellikleri test edip varsa hataları tespit ederek Apple’a gönderen geliştiriciler için yayınlandı. Geliştiriciler genellikle ikinci bir iOS cihaza sahiptirler ve birincil cihazlarına iOS’un Beta sürümlerini yüklemezler. Geliştiricilerin bile birincil cihazlarına yüklemekten kaçındığı Beta sürümünü normal kullanıcıların yüklemesi ne kadar doğru olur?

Eğer bir geliştirici değilseniz, iPhone ya da iPad gibi cihazlarınıza iOS’un beta sürümlerini yüklememenizi öneriyoruz.

iOS 11, watchOS, tvOS ve MacOS High Sierra’nın final sürümleri, olağanüstü özellikleri ile önümüzdeki sonbaharda tüm kullanıcılar için yüklenebilir hale gelecek. iOS 11’in birbirinden heyecan verici yeni özelliklerini bir an önce denemek isteğinize eminiz. Ancak bu özellikler nihai durumlarına gelmemiş, cihazınızın çökmesine neden olabilecek ya da muhtemelen üçüncü taraf uygulamalarınızı yavaşlatabilecek ve kilitleyebilecek durumdalar.

Eğer bir geliştirici, araştırmacı ya da iOS’un yeni özelliklerini bir an önce kullanmaya can atan normal bir kullanıcıysanız, Beta sürümünü yüklemeden önce cihazınızı yedekleyin.

iOS 11 ve MacOS High Sierra’nın genel Beta dönemi Haziran ayının sonlarında tamamlanacak ve muhtemelen daha kararlı olacaktır.

Sonuç: iOS’un beta sürümünü yüklemeniz gerekiyorsa, dikkatli olun ve tercihen ikincil bir cihaza yükleyin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?