IOS 9 Yayınlandı, IOS 9 İndirme ve Güncelleme Nasıl Yapılır ?

4
3795

Apple 9 Eylül tarihinde yeni ürünlerinin tanıtımını yapmıştı. Bu tanıtımları sırasında da iPhone 6S ve iPad Pro modellerinin aslında IOS 9 işletim sistemine sahip olduğunu öğrenmiştik. IOS 9 önce geliştiriciler ve beta sürümünü test etmek isteyen kullanıcılar için aktif edildi ve bugün yani 16 Eylül akşam saat 20.00‘dan itibaren ise IOS 9 tüm kullanıcılar için aktif hale getirildi.

IOS 9 Nasıl Yüklenir ?

IOS 9’u şuanda destekleyen tüm cihazlardan Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme butonuna basarak güncelleyebilirsiniz. IOS 9 güncellemesinin boyutu da 1 GB olarak gözüküyor ve bu da 16 GB cihaz kullanıcılarının rahatlıkla güncelleme yapabileceği manasına geliyor.

IOS 9 Hangi Cihazlara Kurulabilir ?

IOS’un yeni versiyonu olan 9 artık  iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3 ve iPod touch 5 cihazlarına kurulabilir durumda.

ios-9

IOS 9’un Artıları ve Eksileri Neler ?

Şuanda IOS 9‘un artı yönlerini Apple’ın açıkladığı kadar biliyoruz. Bu özelliklerden en çok dikkat çekenleri ise pil ömrünün bir saate kadar uzatılmış olması ve güç tasarruf modunda 3 saate kadar daha fazla pil ömrü sağlanabileceği öğrenildi.

Bunun haricinde Apple bu kez Emoloji’ye oldukça önem vermiş gibi görülüyor çünkü bu güncelleme sonrasında cihazlara yeni bir çok emoloji ekleniyor. Örneğin dini semboller ve yeni eklenen yemek sembolleri dikkat çekiyor, Apple müslümanlar için önemli bir yeri olan Kabe’yi de emolojiye katmış durumda.

Ayrıca Apple Siri‘yi de oldukça geliştirmiş durumda, bundan sonra Siri telefon aramalarında da daha aktif bir şekilde rol alacak.

Bilinmeyen Numaraları Tahmin Edecek

Apple artık IOS 9 ile birlikte sizin rehberinizde kayıtlı olmayan bir numara sizi aradığı zaman bu numaranın kime ait olduğunu tahmin edebilecek ve size bu tahminini hemen bildirecek.

ios-9-ozellikleri

Aynı Anda İki Uygulama Kullanma

Apple’ın bir devrim yaptığını artık söyleyebiliriz. Bundan önce Apple’ın hiç bir cihazında aynı anda iki uygulamayı yan yana çalıştıramazdınız ancak yeni gelen IOS 9 güncellemesi sayesinde Apple cihazlarınızda aynı ekranda iki uygulamayı çalıştırabileceksiniz.

Son olarak her güncelleme de olduğu gibi Apple cihazlarınızı daha hızlı bir şekilde kullanabileceğinizi de bu güncelleme de belirtmiş durumda.

IOS 9 Güncellemesi hakkındaki detaylı görüşlerimizi ileri ki günlerde kullandıkça ve deneyimledikçe buradan anlatmayı planlıyoruz. Ancak sizin görüşleriniz de bizim için oldukça önemli.

Peki siz neler düşünüyorsunuz ? IOS 9 Güncellemesini yapacak mısınız ?

4 YORUMLAR

  1. Ana ekran arama çubuğundan kişilere herzaman ulaşılmıyor.
    Birde bir numarayı kişiye eklerken ‘var olan kişiye ekle’ diyor
    yeni kişi oluştururken ‘yeni kişi yarat’ diyor. Bu yaratma kelimesinide ‘yeni kişi ekle’ diye düzeltmezlermi? Sırf bu kelime yüzünden iPhone kullanmayı bırakıcam.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?