iOS 9.3 Yenilikleri, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

1
1433

Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS’un yeni bir güncelleme alması bekleniyor. Şuanda Apple’ın dağıttığı son güncelleme olan iOS 9.2.1 versiyonunu kullanıyoruz ve sistemin halen daha bazı açıkları, yavaşlıkları ve sorunları var. Tüm bu sorunların iOS 9.3 güncellemesi ile giderilmesi bekleniyor. iOS 9.3 hakkında ise şuanda Beta 6 sürümünün testleri devam ediyor ve büyük iOS 9.3 güncellemesinin gelmesi de bu Beta ile çok yaklaşmış oldu diyebiliriz.

iOS 9.3 Yenilikleri ve Özellikleri

iOS 9.3 Güncellemesi ile gelecek olan yenilikler arasında Night Shift özelliği en çok konuşulanlardan birisi diyebiliriz. Kısaca biraz bahsetmek gerekirse Night Shift sayesinde artık iPhone ve iPad kullanıcıları geceleri cihazlarını çok daha rahat bir şekilde kullanabilecekler. Bu özellik sayesinde iPhone ve iPad’ler yerel saate göre cihazın ekran ışığını ayarlayıp, mavi ışığın oranını belirleyecek. Böylece gece kullanımlarda cihaz göz yormayacak ve hatta uykuya hazırlayacak diyebiliriz.

iOS 9.3 ile gelecek olan en beğenilen özelliklerden bir diğeri ise notlar uygulaması hakkında. Bu güncelleme ile birlikte artık iPhone ve iPad’de notlar uygulaması parmak izi ile kilitlenebilecek. Böylece siz parmak izinizi okutmadığınız sürece notlarınıza ulaşılamayacak.

Bunların haricinde ise bir çok güvenlik açığının kapatıldığı ve performans iyileştirmelerinin yapıldığı iOS 9.3 sürümüyle büyük bir güncelleme alacağımız kesin diyebiliriz.

iOS 9.3 yenilikler

iOS 9.3 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek ?

En çok sorulan sorulardan birisi de iOS 9.3 güncellemesinin ne zaman geleceğine dair. Apple’ın 21 Mart tarihinde bir etkinlik düzenleyeceği ve bu etkinlikte yeni iPhone SE modeli ile birlikte birde iPad modeli tanıtması bekleniyor. İşte Apple’ın bu tanıtacağı ürünlerinde iOS 9.3 güncellemesini görmek mümkün olacak diye tahmin ediliyor.

Daha açık bahsetmek gerekirse 23,24 Mart gibi iOS 9.3 güncellemesinin dağıtılmasını bekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?