iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak En Son Gelişmeler

0
126

Apple’ın iOS 9 güncellemesi ile birlikte Jailbreak işleminin yapılması da bir hayli zor hale geldi. Çünkü Apple, güvenlik duvarlarını sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor. Ancak buna rağmen Çinli hacker grubu PanGu iOS 9.1 sürümü için Jailbreak aracını çıkarmayı başarmışlardı. Bu Jailbreak aracından sonra da yeni bir Jailbreak aracı malesef yayınlanmamıştı.

Yine tüm güvenlik önlemlerine rağmen, İtalyan hacker Luda Tudesco iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracını tamamlamış, çalışan bir halinin videosunu çekip YouTube’da paylaşmıştı. Daha sonra bu aracı hiç bir şekilde paylaşmayacağını belirten Tudesco, Apple ile iş birliği içine mi girdi sorulara sebep oldu.

Şimdilerde ise YouTube’da iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracının çıktığını ve çalıştığını gösteren bir çok video bulunuyor. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi bu Jailbreak araçlarının neredeyse tamamı sahte Jailbreak araçları. Jailbreak aracını PanGu veya TaiG ekiplerinin gerçek internet siteleri üzerinden yayınlamalarını bekliyoruz ve muhtemel olarak bu iki hacker grubundan başka kimse Jailbreak aracı dağıtmayacaktır.

Hatta bazı internet sitelerinde iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracının ellerinde olduğunu söyleyen kişiler bu Jailbreak araçlarını ücretli olarak satıyorlar. Bu ve bunun gibi araçlar hem bilgisayarlarınıza hem de iPhone ve iPad’lerinize zararlı yazılım yüklemeyi hedefliyor olabilirler. Bu sebepten dolayı Jailbreak yapmaya çalışırken, bütün kişisel bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine sebep olabilirsiniz.

Ayrıca iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracından tek beklentiniz App Store’daki ücretli uygulamaları ücretsiz indirmek ise cihazınıza vShare uygulamasını kurarak aynı şeyi yapabilirsiniz. vShare’i nasıl kuracağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracı çıkmamış olsa da, Jailbreak aracına alternatif olarak çıkan MoJo adlı uygulamayı yüklemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak aracı çıkar çıkmaz Apple Uzmanı olarak sitemiz üzerinden paylaşacağız.

Önceki İçerikApple Watch Almak için Doğru Zaman Mı ? Yoksa Apple Watch 2 Mi Beklenmeli ?
Sonraki İçerikiPhone ile Kalp Ritminizi, Vücut Isınızı Ölçün ve EKG Çekin
Apple kullanıcısı ve Software Developer olma yolunda emin adımlarla ilerliyor...

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?