iOS 9.3 ve iOS 9.2.1 için Jailbreak Yolda !

2
2837

En son 21 Ekim tarihinde iOS 9.1 güncellemesinden sonra bir Jailbreak işlemi yapılabilmişti ancak o tarihten bugüne kadar Jailbreak konusunda hiç bir gelişme olmamıştı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 9.3 Beta 5 güncellemesinden sonra Jailbreak içinde yeni bir fırsat doğmuş oldu.

Hatta Jailbreak için büyük uğraşlar veren hacker Luca Todesco, iOS 9.3 sürümü için herhangi bir jailbreak yayınlamayacağını da ifade etmişti. Apple hayranlarının uzun bir süre Jailbreak bekleyişleri devam etti ve Todesco’da hayranların bu bekleyişlerine alaycı bir tavırla cevap vermişti, ki bu da Todesco’nun büyük tepkiler almasına sebep olmuştu.

Bu olayların ardından Todesco bir video yayınlandı ve bu videoda iOS 9.3 Beta sürümü için Jailbreak’in kullanılabilir olduğunu göstermişti. Ancak videodan sonra da herhangi bir gelişme olmadı ve bekleyişler devam ediyordu.

Bu videonun ardından da 2 Mart tarihinde iOS 9.3 Beta ve iOS 9.2.1 sürümleri için Jailbreak geleceğine dair bilgiler Twitter üzerinden paylaşıldı. Kodlarının işe yaradığını söyleyen hacker anlaşıldığı üzere Jailbreak’i tamamlamak üzere. En kısa sürede yeni Jailbreak uygulanabilir olacak diyebiliriz.

Bu uzun bekleyişin ardından tekrar iPhone ve iPad için Jailbreak işleminin yapılabileceğini bile duymak büyük heyecan veriyor. Şimdi hackerlardan gelecek yeni gelişmeleri ve Jailbreak dosyalarının paylaşılmasını bekleniyoruz.

2 YORUMLAR

  1. İos 9.2.1 jailbreak çıkmayacak milleti çıkacak çıkmayacak çıkacak çıkmayacak diye alay ediyorlar bu saatten sonra apple alınmaz beklemekten fenalık getirdiler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?