iOS 9.1 için Jailbreak Çıktı !

0
1412

iOS 9.2.1 ve iOS 9.3 versiyonları için Jailbreak beklenirken bugün ilginç bir şekilde iOS 9.1 için Jailbreak işleminin tamamlandığını Pangu Team Twitter hesapları üzerinden duyurdu. iOS 9.0.2’de Jailbreak yapılabilmesi için bir açık tespit edilmişti ancak daha sonra iOS 9.1 güncellemesi ile bu açığın kapatıldığından bahsedilmişti. Dolayısıyla iOS 9.1 versiyonu içinde Jailbreak yapılması beklenmiyordu.

Apple’ın iOS 9 güncellemesine geçmesiyle birlikte neredeyse bütün açıkların kapatıldığı ve iOS’a artık Jailbreak yapılamayacağı düşünülüyordu. Aslında bu iOS 9.2.1 ve iOS 9.3 güncellemeleri ile doğrulandı denebilir, çünkü henüz daha Jailbreak işlemi yapılabilmiş değil. Fakat daha önce iOS 9.1 içinde aynı şeylerin söylendiğin ve bugün itibariyle iOS 9.1 için Jailbreak işleminin yapılabilmesi ümit verici oldu.

Bugün itibariyle iOS 9.1 güncellemesinde kalan kullanıcıların sayısının bir hayli az olduğunu söyleyebiliriz, dolayısıyla bir hayli geç kalmış bir Jailbreak. iOS 9.0.2 veya daha eski versiyonlarda olan kullanıcılar iOS 9.1 güncellemesine direkt geçemezler dolayısıyla onlarda Jailbreak yapamayacaklar. Aynı zamanda daha üst versiyonlarda olan kullanıcılar imzalar kapandığı için downgrade işlemi yapamazlar ve dolayısıyla yine Jailbreak yapamazlar.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?