iOS 8.4’ün Çıkış Tarihi ve Temel Özellikleri (Güncellendi)

1
9617

Güncelleme: Apple’ın bugün gerçekleştirdiği WWDC 2015 kapsamında, iOS 8.4’ün Apple Müzik’le birlikte 30 Haziran’da sunulacağı duyuruldu.

Apple bugün Türkiye saati ile 19:15’de başlayacak olan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) merakla beklenen yeni müzik hizmetini, iOS 9’u ve OS X 10.11 gibi pek çok yeniliği duyurmaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar ki en büyük iOS sürümü olan 8’in yerini alacak olan iOS 9 yaklaşık 2-3 aylık süreçte geliştiricilerin kullanımına sunulacak, hatasız ve tam performanslı çalışması için beta sürecine girecek. Bu süreç içerisinde Apple’ın yeni müzik hizmetini dahil ederek iOS 8.4’ü yayımlaması bekleniyor.

iOS 8.4’ün potansiyel yayımlanma tarihi olarak 8 Haziran, yani bugün gösteriliyor. Apple’ın yeni müzik hizmetini WWDC açılışında duyurması ile kullanıcıların kullanımına iOS 8.4’le sunması düşünülüyor. Ancak kimi görüşe göre iOS 8.4 bir süre gecikecek ve yeni müzik hizmeti iOS 9’la birlikte gelecek. Çünkü Apple’ın henüz geliştirmelerine devam ettiği ve bu sebeple kullanıcılarına sunmak için erken olduğu görüşü de hakim durumda.

iOS 8.4, mevcut iOS 8 güncellemesini almış iPhone ve iPad modellerinin tümüne verilecek.

Apple’ın yeni müzik hizmeti Apple Müzik sadece ABD’ye münhasır olmayacak. İngiltere, Kanada, Rusya ve hatta Türkiye’nin de içinde yer aldığı uzun bir ülke listesi ile geniş bir ülkede kullanılabilir olacak. Komple yenilenen iTunes Radyo servisi de bu kapsamda duyurulacak ve Apple Müzik ile birlikte geniş bir ülkede kullanıma sunulacak.

Apple içinden kaynaklara göre, Apple Müzik başlangıç olarak üç ay gibi bir süre ile ücretsiz kullanılabilecek. Ardından aylık 9,99 $ gibi bir ücretlendirme ile kullanımı mümkün olacak.

Önceki İçerikiPhone İçin Duvar Kağıtları – 28
Sonraki İçerikApple Yeni Müzik Servisi için 100 Milyon Abone Hedefliyor
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?