iOS 15 Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

0
2165

iOS işletim sisteminin tanıtım tarihi, her sene bu dönemlerde açıklanıyor. Ne zaman yeni sürümler tanıtılacak ya da bu etkinlik ne zaman olacak erkenden bilgilendirme yapılıyor. Bu sene de aynı şey geçerli oldu. Sürpriz bir şekilde iOS 15 tanıtım tarihi açıklandı.

Sadece yeni iOS sürümü de değil, bunun yanında markanın diğer yazılımları da aynı etkinlik kapsamında tanıtılacak. Bahsettiğimiz bu etkinlik tabii ki WWDC 2021 etkinliği.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi 11 Ultra ve iPhone 12 Pro Max Kamera Karşılaştırması

iOS 15 Tanıtımının Yapılacağı WWDC 2021 Ne Zaman?

Apple’ın yöneticilerinden biri olan Greg Joswiak, Twitter üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla beraber WWDC 2021 etkinliğinin zamanını duyurdu.

Buna göre etkinlik her zaman olduğu gibi 7 Haziran tarihinde yapılacak. Haziran ayında yapılacak olan bu etkinliğin yine online olarak yapılması söz konusu. Korona virüs önlemleri kapsamında zaten kalabalık etkinlikler yapılmıyor.

WWDC 2021 etkinliğinde sunulacak olan yazılımlar ise başta iOS 15 olacak. Sonrasında watchOS 8 işletim sistemi yayınlanacak. Yine etkinlik kapsamında macOS 12 ile yeni tvOS arayüzünü de göreceğiz.

Ardı ardına duyurulacak olan yazılımlar sadece bu yıl için değil, her yıl aynı dönemde geliyor. Yani her sene sadece iOS değil tüm yeni yazılımlar duyuruluyor.

Bu sene iOS 15 işletim sisteminin daha önemli olmasının nedeni ise en çok kullanılan eski iPhone modellerine güncelleme gelmeyecek olması. Bu akıllı telefonlar iPhone 6s serisi olacak. iPhone SE modelinde de güncellemenin olmadığını da göreceğiz.

Etkinliğin hemen ardından yeni yazılımların ilk beta sürümlerinin de yayınlanması bekleniyor. Bu demek oluyor ki 2 ay sonra yeni Apple yazılımlarını denemeye başlayacağız. Beta sürüm önce geliştiricilerde sınırlı kalacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Mi 11 Ultra ve iPhone 12 Pro Max Kamera Karşılaştırması
Sonraki İçerikiOS 14.5 beta 6 Yayınlandı! Bu Sefer Değişiklik Var
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?