iOS 15 Sürümünde Instagram’da Yaşanan Ses Sorunu Giderildi

0
3070

iOS 15 işletim sisteminin yayınlanmasının üzerinden 5 gün geçti. Yeni sürümün yayınlanmasıyla beraber yeni özelliklere kavuştuk ama bundan daha önemli olan bir şey de var. O da beta sürecinde yaşanan hataların bir bir kapatılıyor olması. Uygulama geliştiricileri beta sürümünde yaşanan sorunların önüne geçecek güncellemeler veriyor. Instagram güncelleme verenlerden biri oldu.

Uygulama, beta sürecinde önemli sorunlar ile gündeme gelmişti. Özellikle ses sorunu bir hayli can sıkmıştı ve kullanıcıların tepkisini çekmişti. Hatta birçok kullanıcının bunun yüzünden iOS 15 beta sürümünden çıktığını da biliyoruz. Neyse ki Instagram çabuk davrandı ve bir düzenleme güncellemesine yer verdi.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Beklenen İlgiyi Gördü! Rekor mu Geliyor?

iOS 15 için Instagram Güncellendi

Önce sorunu bir hatırlayalım. Beta sürümünde yaşanan sorun bir ses sorunu olarak dikkat çekiyordu. Uygulamaya girdiğiniz zaman, eğer telefonunuz sessiz moddaysa hiçbir şekilde Hikayeler bölümünde sesi daha sonra açamıyordunuz. Hikayelerdeki videoları izlerken sesi açmış olsanız bile, yani açıyor olarak görseniz bile ses gelmiyordu.

Tabii ki bunun için bir çözüm vardı. Uygulamadan tamamen çıkmanız ve ardından telefonunuzun sessiz moddan çıkmasını sağlamanız ve uygulamaya yeniden girmeniz gerekiyordu.

Bu işlemden sonra bile hata aldığını söyleyen ve sesi açamadığını belirten kullanıcılar vardı. Neyse ki yayınlanan son güncelleme ile iOS 15 serisinde yaşanan ses sorunu tamamen çözüldü.

Instagram 206.1 sürümüyle beraber bu sorun ortadan kalkıyor. Eğer hala aynı sorunu yaşayan kullanıcılardan biriyseniz, hemen uygulama mağazasına gitmenizi ve güncellemeleri de kontrol etmenizi öneririm.

iOS 15 Instagram

Güncellemeler yapıldıktan sonra sorunun çözülmüş olması gerekiyor. Onun dışında yine aynı güncellemede çentik sorunlarının yani görsel kısımda yaşanan yerleşim sorunlarının giderildiğini de ekleyelim.

Bu da özellikle iPhone 13 akıllı telefonlarına yarayacak bir gelişme olacak. Çünkü çentik alanının boyutu yeni telefonlarda farklı. Instagram, iOS 15 sonrasında çentik alanı kısmında da görsel sorunlar yaşamıştı.

Neyse ki iPhone 13 serisi gelmeden o sorun da çözülmüş oldu. Bundan sonra da geliştiricilerin peşi sıra güncelleme haberlerini görmeye devam ederiz gibi duruyor. Kararlı sürümün beklendiğini söyleyen çok geliştirici vardı.

Önceki İçerikEski Cihazlar için iOS 12.5.5 Sürümü Yayınlandı
Sonraki İçerikiPhone 13 Pro Parçalarına Ayrıldı! İşte Detaylar
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?