iOS 15 SharePlay Özelliği TikTok Üzerinde Gözüktü

0
69

iOS 15 sürümü tanıtıldığı gibi bir takım özellikler daha fazla öne çıktı. Özellikle kullanıcıların genel kullanım deneyimlerini değiştirecek olan özellikler, bir hayli ilgi gördü. Bunlardan birisi de SharePlay özelliğiydi.

Belki geç kalmış bir özellik olarak gösterebileceğimiz SharePlay, sonradan gelen iOS 15 güncellemesiyle sisteme eklenmişti. Güncelleme sisteme eklendiği gibi uygulamaların da buna uyum sürecinin başladığını gördük. Bir bir uygulamalar bu özellik için destek veriyor. En son TikTok uygulamasında özelliğin desteklendiği gözüktü.

SharePlay ile TikTok Deneyimi

Twitter üzerinden kullanıcıların tespit ettiklerine göre iOS 15.1 yüklü iPhone akıllı telefonlarda veya iPadOS 15.1 yüklü iPad cihazlarda, TikTok yeni güncellemesi sonrası SharePlay özelliği desteklenmeye başladı.

Güncelleme sonrasında FaceTime ile bir görüşme yapılıyorsa ve SharePlay özelliği açıksa, TikTok uygulamasına girdiğiniz zaman “Sizin için” sayfasının değiştiği görülüyor. Sayfa sizin için değil de “Bizim için” olarak değişiyor.

Bu şekilde kullanıcıların beraber TikTok izlemesi de mümkün hale geliyor. Buna uygun olarak sunulan algoritmalarda önemli bir değişim söz konusu değil. Yani bizim için bölümüne girseniz bile uygulamanın size önerdiği içerikler çok değişmiyor. Sadece diğer kullanıcılarla beraber bu içerikleri izleyebileceksiniz.

SharePlay

iOS 15.1 sürümü sonrasında gelen özelliğin daha birçok uygulamada kullanılmasını bekliyoruz. Özellikle SharePlay desteğinin sosyal medya uygulamaları için önemli olacağı ve yeni bir deneyim sunacağını söyleyebiliriz.

iOS 15.2 ya da daha sonraki sürümlerde durum değişir ve bu sisteme ek özellikler gelir mi onu bilemiyoruz. Aslında Apple’ın bu tip etkileşimli özelliklerin üzerinde duracağı düşünülüyor.

iOS 15 söz konusu etkileşimli sistemler için güzel bir zemin hazırladı. Muhtemelen iOS 15 sürümü bitmeden yani iOS 16 serisine gelmeden daha çok yenilik göreceğiz. Bu yönde gelecek olan yenilikleri de takip etmek gerekecek.

Önceki İçerikAirPods Pro 2 için Yeni Görseller Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiPhone SE 3 için İddialı Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?