iOS 15 Ne Zaman Çıkış Yapacak?

0
574

Apple’ın etkinliği dün tamamlandı. İhtişamlı bir etkinlik olduğunu söyleyebileceğimiz etkinlik kapsamında iPad serisinin nesli değişti. Onun yanında iPad Mini 6 modelinin tamamen yenilenmiş olan yüzüyle yayınlandığını gördük. Bunların hemen sonrasında Apple Watch 7 akıllı saat ve iPhone 13 serisi karşımıza çıktı. Peşi sıra gelen yeni ürünler dikkat çekti ama bir yandan da gözler yeni yazılımları aradı. Bu konuda etkinlik sırasında bir açıklama yapılmadı. iOS 15 ne zaman gelecek sorusunun ise çok kısa bir süre sonra cevabı geldi. Öyle ki yeni sürümün ne zaman çıkış yapacağı kesin olarak belli oldu.

Paylaşılan bilgilere göre söz konusu sürüm, beklendiği gibi bu ay içerisinde yayınlanacak. iPhone 13 akıllı telefonları zaten iOS 15 yüklü olarak gelecek. Peki diğer iPhone kullanıcıları güncellemeleri tam olarak ne zaman alacak?

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max Tüm Özellikleri ve Merak Edilenler

iOS 15 Güncellemesi 20 Eylül’de Yayınlanıyor

Biliyorsunuz Apple çok kısa  bir süre önce iOS 14.8 sürümünü yayınladı. Yeni sürümün yayınlanmasından sonra zaten iOS 15’in hemen yayınlanmasını beklemiyorduk. Öyle de oldu. Tanıtım sırasında güncellemenin final sürümü yayınlanmadı.

1 hafta kadar gecikme ile gelecek olan güncelleme 20 Eylül tarihinde yayınlanacak. Desteklenen tüm iPhone modelleri, 20 Eylül tarihinde kararlı güncellemeyi de almış olacaklar.

iOS 15

Yine iPhone kullananlar bilecektir ki güncellemeler iPhone cihazlar için çok uzun sürmüyor. Yani 20 Eylül tarihinde güncelleme yayınlanacak denilmişse, bir iki saat içerisinde tüm cihazlar kararlı sürüme de ulaşmış olacaktır. Bundan sonraki aşamada iOS 15.1 gibi devam güncellemelerini konuşuyor olacağız.

Devam güncellemeleri geldikçe yine bu devam güncellemeleri için de paylaşımlarımızı yapacağız. Öyle ki her ne kadar beta sürümleri devam ediyor olsa da iOS 15 kararlı sürümünde keşfedeceğimiz daha çok özellik olacak.

Önceki İçerikiPhone 13 Pro ve 13 Pro Max Tüm Özellikleri ve Merak Edilenler
Sonraki İçerikiPhone 13 Modelleri için RAM Kapasiteleri Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?